| Park1Suin a întrebat:

De ce e periculos s-a stai sub un arbore inalt in timpul furtunii?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Pentru ca daca fulgera... fulgerul este atras de cel mai inalt pinct din apropierea sa si... risti sa loveasca copacul care e deasupra ta

6 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Te fulgeră, normal.

| Park1Suin explică (pentru LeMousiqe):

Eu vreau raspunsul explicabil, normal.

| LeMousiqe a răspuns (pentru Park1Suin):

Scuze,am uitat, citeşte aici,
http://ruxache.ro/la-pas/de-stiut-prin-munti/fulgere-si-trasnete.html/
Scuze din nou!

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

"să" e legat.

| Park1Suin explică (pentru PopândăuIRătăcit):

Nu am stiut ca acest site e pentru corectarea greselilor de ortografie!
Acesta nu e un raspuns!

| PopândăuIRătăcit a răspuns (pentru Park1Suin):

Raspuns ai primit, am venit cu o completare pentru a mai invata si tu ceva. Iarta-ma. Data viitoare nu ma mai obosesc sa va arat unde gresiti. Noroc.winking