| anonim_4396 a întrebat:

De ce exista discuția asta generala in a rade de cineva că e de la tara și chiar a-l privi trufaș? Teoretic o mare parte din orășenii ăștia snobi nu își permit niste lapte de capra sau un pui și alte chestii bio

2 răspunsuri:
| Pnin a răspuns:

Pentru ca multi de la tara sunt inapoiati cat despre faza cu bio numai eticheta asta costa atat nu produsul in sine. Pentru ca e un rahat de marketing. In realitate si puii de la tara si tot ce creste acolo e la fel de plin de chimicale ca orice altceva. Bunicii mei au livada si de toate daca nu ar pune chimicale nu ar creste NIMIC. Bio e o prostie care sa ne faca sa credem ca ducem vieti nesanatoase si sa facem coada la farmacii

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca de fiecare dată cineva ii judeca pe nedrept.Eu stiu ca sunt la tara multi oameni cu capul pe umeri si de treaba.Dar am intalnit in viata reala multe mentalități tâmpit si comportamente de rahat a oamenilor din anumite zone.