| RAY a întrebat:

De ce sunt asa obsedati aia de pe softpedia de greseli gramaticale?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste tot gasesti din astia. E oarecum explicabila treaba: adica tu vrei ajutor gratis si nici nu te chinui sa scrii corect? Bine, cei care comenteaza la o singura greseala ori vor sa te ajute (iti spun ca ai gresit ca sa nu mai repeti), ori se plictisesc rau, nu au ce face si incep sa comenteze.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

De acord, dar macar scrie ce e gresit ca sa stie omul pe viitor unde a gresit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Da. Daca nu scriu si unde ai gresit insteamna ori ca ai mult prea multe greseli (putin probabil, dar nu poti fi sigur), ori ca sunt niste frustrati/plictisiti.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cea mai mare prostie, le dai ignore si isi răspund la intrebări

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu-i cunosc pe aia de pe softpedia.
Dar, in general o persoana care e obsedata de asa ceva, inseamna ca stapaneste bine acest aspect ( scrie perfect gramatical sau aproape perfect) si ori simt ca ei fac un bine celor pe care ii corecteaza ori fac asta din frustrare. -subiectiv vorbind