| anonim_4396 a întrebat:

De ce veganii se iau de cei ce mananca carne?
Ei nu omoara ce mananca?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Ăsta e ciclul natural, și animalele se mănâncă între ele. Cât despre plante, și ele au viață.

72 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru T0T):

Pai esti nebun si daca crezi ca daca esti vegan salvezi planeta.
Multe din animalele alea traiesc din cauza omului.
Sunt facute pentru carne.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Incet,,dar sigur, omenirea se duce pe....si va domina prostia si fanatismul ei. Societatea moderna e una bolanda,, da' sa se omoare toate leprele astea, si asa fac risipa de resurse. Auzi la ei, sustin sinuciderea, niste handicapati!

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Haha. Ce haios esti tu.
*Ironic*

| Mayhem666 a răspuns (pentru Omori):

Nu-mi amintesc sa te fi bagat pe tine in seama. Mai bine iti faci ceea ce spune numele tau, sau dispari si ma lasi in pace.

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Asta cred oamenii, ca ele traiesc pentru a fi mancate. Oamenii le-au atribuit acest scop, nu au ales ele asta. Nu e vina lor ca oamenii sunt idioti. De aia urasc eu oamenii si umanitatea.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Si atunci care e indignarea ta pentru cei care consuma carne sau produse lactate,, daca tu insuti spui ca esti liber sa alegi ce sa mananci, noi nu suntem liberi,, noi nu 'dispunem' de asa ceva?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu am o indignare pentru ei. Produse lactate consum si eu. Sunt ovo-lacto-vegetarian, dar voi deveni vegan cand voi trai pe proprii bani.

| T0T a răspuns (pentru Mayhem666):

Oamenii nu sunt idioți dacă mănâncă carne însă e un lucru idiot să spui asta. Animalele alea nu au ales nici să se nască, omul a ales asta. Mie îmi place mult carnea și nu voi renunța la ea iar asta nu înseamnă că sunt idiot. Animalele alea nu sunt conștiente și sunt crescute special pentru așa ceva deci nu poți aduce în discuție alegerea lor.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Deja daca te uiti la fetele lor, iti dai seama ca astia sunt pur si simplu niste psihopati si bolnavi!
Or fi rude cu W0anger?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Haha, el e liderul lor spiritual.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Cum e aia... One Arsene Wenger!
Din cate am inteles,, e pe duca aventura lui aici, apoi sa vezi ce inseamna echipa adevarata/
C,, o,, y,, g!

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Treaba ta, faci ce vrei

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

Vai,ce te schimbi domnule AnimeLover.
Incepi si tu sa fii mai dur si sa iei atitudine.

Lasa ca te injur eu la o intrebare, sa vedem ce raspuns imi dai, sa vad daca treci testul suprem.
laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru T0T):

Faci ce vrei, nu-i problema mea ce faci tu, si nici nu ma intereseaza.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Oricum fac ce vreau.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Nu incep sa fiu mai dur, pentru ca asa am fost mereu, doar ca nu am aratat asta. Nu voiam sa le ranesc sentimentele celorlalte persoane, dar mi-am dat seama ca nu imi pasa de sentimentele lor, ci imi pasa doar de mine.
Hai ca te astept, la nervi reactionez urat de tot, dar o sa incerc sa fiu calm. Acum ca mi-ai zis ca o sa ma injuri, deja stiu ce ma asteapta, asa ca nu o sa fiu surprins, si o sa fiu foarte calm. laughing

| Deaad a răspuns (pentru Mayhem666):

N-am eu de unde sa stiu ca ai fost asa si inainte.
Poate in capul tau.
Duritate si atitudine ai atunci cand practici chestia asta.

Ca asa si eu,eram super timid acum cativa ani,dar eu ma dadeam drept dur si foarte miserupist.A fos in capul meu.

Nu ma farmeci tu pe mine cu chestiile astea.
laughing

Oricum,bravo.
Asa trebuie.
Nu mai fi momaie!
Cand te-am facut femeie la intrebarea cu epilatul ma asteptam sa te iei de mine.
Dar nu ai facut-o.
De acum incolo cand te jignesc(pentru ca sigur te voi jigni in continuare, cu multe chestii pe care le faci si spui nu sunt de acord si ma calci pe nervi, asta nu inseamna ca nu tin la tine, ca esti de treaba), sa ma injuri cum n-ai mai injurat pana acum.
laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Esti dat dracului uneori tu,, intepat si orgolios.

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Stiu.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Ai calitatiile unui tunar, nu cumva ascunzi un adevarat mare?

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Adevarat sau adevar?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Deaad):

Nu imi sta in fire sa injur (nu de alta, dar nu vreau sa imi iar report laughing), dar daca cineva chiar ma calca pe nervi, atunci nu mai e cale de intoarcere laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Greseala mea,, mai gresesc si eu ca tot omul

| Deaad a răspuns (pentru Drimmero):

Te-ai suparat foc de la intrebarea de ieri cu crestinismul, este?
Asa gandesc eu.Lumea ma considera cum vrea ca mie nu-mi pasa.
Nu-mi mai pasa, mai exact.

Duritatea mea are un inceput.
Sunt constient ca m-au facut mai multe chestii asa, chestii despre care nu vreau sa vorbesc.
Si sunt recunoscator acelor evenimente pentru ca m-au schimbat.

| anonimg a răspuns:

Uite cum vad eu lucrurile:
1. veganii - consuma doar vegetale si numai in stare cruda, nepreparate termic;
2. vegetarienii - consuma doar vegetale(crude dar si preparate termic);
3. ovo-lacto-vegetarienii- pe langa cei de la punctul 2, acestia consuma oua si lapte;
4. omnivorii - mananca tot ce se poate manca.

Despre cei de la punctele 1 si 2, problema e prea putin de omorarea animalelor; aici se pune in discutie sanatatea noastra. Deoarece carnea, chiar si cea sanatoasa imbatraneste si imbolnaveste trupul si mintea de timpuriu. Inclusiv produsele derivate din carne (lapte, oua). De asemenea carnea si produsele derivate din aceasta, scade moralitatea omului: pe de o parte instictele animalice ajung in om(ex: violenta), iar pe de alta parte scade si puterea de a ne impotrivi ispitelor, lipsa puterii de a ne infrana(ispita = ceea ce stim ca nu ne face bine si totusi facem).

Cat despre uciderea animalelor pentru blanuri si impodobirea palatelor noastre cu suveniruri, atunci toate categoriile de mai sus ar trebui sa se opuna.

| Drimmero a răspuns (pentru Deaad):

Nici intr-un caz,, eu nu pun suflet pentru dispute de genul!

| Omori a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce raspuns imatur.Nici nu vad ce importanta are daca ma bagi tu in seama sau te bag eu.Cand un om e ignorant, primul pas e sa incerci sa-l ajuti sa-si vada ignoranta, daca el continua in ignoranta lui, atunci deja e prostie.Viata faina.
Si presupunand ca numele meu vine de la verbul romanesc, ce vrei sa fac, sa te omor? Vai, tu, m-am emotionat.La mine sau la tine?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Omori):

Daca citeai cu atentie vedeai ca am scris, sa iti faci ceea ce spune numele tau, nu sa imi faci.

| Omori a răspuns (pentru Mayhem666):

Dar cata atentie! Ai observat fix ce era cel mai important.Mea culpa.