| andrei a întrebat:

De unde vine rivalitatea intre Dinamo si Steaua?

Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

Doua echipe din capitala, steaua=armata si dinamo=politie, doua echipe vechi cu multe campionate castigate, rivalitatea vine de la doi oameni importanti de pe domnia lui gheoghe dej, am inteles ca sotie lui dej tinea cu dinamo si o sotie de prim ministru sau ministru( daca tin eu minte) tinea cu steaua si de aici a plecat rivalitatea care pe parcurs sa trasmis si in tribune

3 răspunsuri:
| FanMJJ a răspuns:

Pai steaua si dinamo au cele mai multe titluri din Romania, mai mult steaua 23, iar dinamo 18, steaua are 1 cupa a campionilor si o supercupa, dinamo nimic rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Steaua mereu a fost mai buna decat dinamo dar nu stiu de ce sunt rivale asa mari oricum eu urasc dinamo si steaua o voi iubi mereu fortzza steaua

| sceptic a răspuns:

Fotbalul s-a dus demult, a ramas doar ura.