| anonim_4396 a întrebat:

Din ce volum face parte Fram ursul polar?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din volumul dacii(dracii) liberi.De Jan covrig.

| corolav a răspuns:

Din cîte știu eu, de cîte ori s-a editat această carte, ea a constituit un singur volum intitulat „Fram, ursul polar", pentru că este vorba de un roman.
Primul răspuns a fost cam răuvoitor pentru că și întrebarea ta e puțin cam naivă. Ca să nu zic altcumva.

| ClauditzaXx a răspuns (pentru corolav):

Eu am pus intrebarea asta ca sa dau niste
funde
atata
sa stii si nici unu din rasp nu-s corecte pana acum

| corolav a răspuns:

Corect se scrie așa : Nici unu(l) din răspunsuri „nu este" corect.
După „funde" se pune punct.
Apoi "Atîta!".
Apoi „Să știi că...".
Tu înveți limba română pe undeva prin Bangladesh?

| ClauditzaXx a răspuns (pentru corolav):

Taci, mah te-ai gasit si tu cu linba ta romana
lool

| corolav a răspuns (pentru ClauditzaXx):

Domnișoară, dacă prostia ar durea, matale ai emana în jur sute de decibeli.
Corect se scrie „limba" iar nu „linba
În limba română, înaintea consoanelor p şi b se pune m şi nu n.
Este o regulă a limbii române care se învaţă în clasa a II-a.
Îmi pierd timpul cu o analfabetă?
Rămîi în durerea ta!

| ClauditzaXx a răspuns (pentru corolav):

Ce tocilarrolling on the floor tu nu vezi chiar ce intrebare am pus? sa stii ca ce miai sp u nu imi e de nici un AJUTOR