| AlexDorinel a întrebat:

E normal ca la 15/16 ani sa ma apuce nostalgii?

27 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dupa viata din trecut, da

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da da.

| Mosotti a răspuns:

E normal insa in anumite limite, poti sa-ti aduci aminte de ceva placut de dinainte insa sa traiesti si in prezent si sa te bucuri la fel de mult ca si inainte, nu sa regreti ce era inainte pentru ca acum nu esti bine!
In care din cele doua cazuri esti?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eram cam sigur ca nu mai e bine acum!
In cazul asta nu este deloc normal ce se intampla.

De ce nu mai e bine? Descrie putin.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Adica la 5 ani stiai tu ca lumea e educata sau nu, acum 10 ani?! Ca banui ca acum ai 15. Acum 10 ani era lumea cam la fel.
Nu rade nimeni, fotbalul se joaca si la 50 ani.
Doar sa gasesti copii cu care sa joci.

Si pe tine te-ar interesa ca rad niste tampiti de ceva de care n-ar trebui sa rada?! Daca esti baiat destept, nu trebuie sa te atinga, sa te intereseze ce zic ei, sau parerea lor.
Gasesti cu cine sa joci si da-i inainte.

Plus ca exista multe alte pasiuni de facut la o adica. Nu sta treaba doar in fotbal.

Dar acum nu ai prieteni?! Cum te distrezi cu prietenii tai actuali? Lasa-i pe aia de acu 10 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si de unde stiai tu la 5 ani asa cum era lumea?! Erai prea mic sa realizezi destule chestii.
Ce era diferenta? Zi sa vedem, ca eu am trait acum 10 ani si nu era nici una. Aceleasi calculatoare, erau telefoane, internet, etc.

| Celcestietot a răspuns:

Nu credeam ca persoanele troll au nostalgii.

| NotNamed a răspuns:

Da, oricine trece prin asta mai devreme sau mai tarziu.

| mont a răspuns:

Da

| Florin9Florin9 a răspuns:

Da, e doar începutul

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Mie mi se parea adolescenta naspa ca aveam mult de invatat si de scris, ba ca ma asculta proful ala, alalaltul, etc.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Așa zici acum, dar o să plângi ducă ea, mai bine bucură-te cât mai mult de ea.

| Mosotti a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Poate omu are probleme si nu ii e bine totusi in prezent, sa vedem ce mai spune.
Ca e una sa fi bine si acum si sa-ti aduci aminte asa placut si de alte chestii din trecut placute, si alta e sa fi nasol acum si sa plangi de fapt, dupa chestii bune din trecut.
De aia l-am intrebat in care din cele doua cazuri este.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Mosotti):

Cel mai probabil acele "probleme" sunt ceva tipic vârstei deci nu chiar ceva de considerat anormal, dar rămâne de văzut ce detalii îți dă, sper să fii un psiholog bun big grin

| Mosotti a răspuns (pentru Florin9Florin9):

E putin anormal sa ajunga la starea asta, in mod normal majoritatea adolescentilor nu au problema asta, ca nu mai poate juca fotbal ca ar rade niste unii, asta zic de ex pe care l-a dat.

Ei se bucura de fiecare zi indiferent de ce generatie sunt, nu conteaza cum erau oamenii acum 10 ani.
Are el niste probleme, nu cred ca aia cu fotbalul este cea reala, dar o fi, nu stiu.
Zice de lumea educata de acum 10 ani, pai el la 5 ani (daca acum ar avea 15) abia stie omul de el, nu avea cum sa stie cat de educata era lumea sau nu era, oricum era ca si acum de fapt.

| UnDiavol a răspuns:

Este normal Alex

| Saiko10 a răspuns:

Pe mine ma apuca nostalgia si la 8 ani. vremuri mai bune la 5.

| AndrElle a răspuns:

Ești poet/a.

| AndrElle a răspuns:

Da este adolescenta, perioada nostalgiilor.

| Celcestietot a răspuns (pentru AndrElle):

Bravo.

| AndrElle a răspuns (pentru Celcestietot):

Ms.

| Celcestietot a răspuns (pentru AndrElle):

Cu drag (:

| RoxTomlinson a răspuns:

Sincer, da. Deja esti in perioada adolescentei si este normal sa iti fie dor de anumite momente din copilaria ta. Acelasi lucru o sa se intample si cand vei fi adult si batran.