| dancapitan a întrebat:

Este modestia foarte importanta in viata noastra a crestinilor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici mai mult, dar nici mai putin importanta decat este si in viata persoanelor care sunt de alta religie decat cea crestina, precum si a persoanelor care nu-si revendica apartenenta la vreo religie.

| Love3 a răspuns:

Daaaaa! Logic!

| Razvan a răspuns:

Modestia e importanta in viata omului.Cand zbori prea sus s-ar putea sa cazi.De aia e mai bine sa stai in mocirla realitatii
Desi nu se poate vorbi despre modestie crestina din moment ce fiecare crestin vrea in Rai si pentru asta "presteaza" fapte bune