| Ella99love a întrebat:

Help me! Dati-mi si mie niste exemple de principale mari, peninsule si insule ale Europei. Funda, promit.love struck

Răspuns Câştigător
| Saya555 a răspuns:

Buna pai, insule: islanda, irlanda, marea britanie,(oceanul atlantic) sicilia, sardinia, corsica(Italia); peninsule: peninsula iberica(spania, portugalia), scandinava(norvegia, suedia, finlanda), italica(Italia), balcanica (grecia, albania, macedonia), iutlanda (danemarca si n germaniei). astea ar fi cele mai importante. sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Peninsula Ibericac si peninsula Scandinava.
Insulele Britanice.

| leo666 a răspuns:

Mersi Saya_7525 am folosit peninsulele si insuelele tale la o tema si am luat 10

| stefan333 a răspuns:

Buna pai, insule: islanda, irlanda, marea britanie,(oceanul atlantic) sicilia, sardinia, corsica(Italia); peninsule: peninsula iberica(Spania, portugalia), scandinava(norvegia, suedia, finlanda), italica(Italia), balcanica (grecia, albania, macedonia), iutlanda (danemarca si n germaniei). astea ar fi cele mai importante. sper ca te-am ajutat