| deutza a întrebat:

Hey! am si eu o problemabig grin nu imi place limba engleza dar totusi vreau sa o invat dar faza e ca ce nu imi place nu pot invata... ma ajuta careva cu ceva idei?

3 răspunsuri:
| Firefly a răspuns:

Uita-te la filme cu subtirare in engleza, asculta muzica in engleza si tradu versurile. Daca ai rabdare, citeste o carte in engleza (sunt carti in care o pagina e scrisa in engleza, o pagina in romana)
Intra pe site-uri unde poti vorbi cu oameni din America, Marea Britanie.
Daca vrei sa inveti gramatica, fa multe exercitii!
ex: http://www.learnenglish.de/

| Narfundo a răspuns:

Sigur urmareste naruto in japoneza, tradus in engleza^_^. Daca iti place sigur o sa invetiwinking. Scri pe goolge naruto, sipuddep parca si dai la primawinking>

| deutza explică:

Multumesc>big grin