| anonim_4396 a întrebat:

Imi dati si mie numele profilelor de liceu? big grin Si in ce constau acestea? Fundita. big grin

1 răspuns:
| Raduu4ever a răspuns:

MateInfo - Faci mai mult matematica si informatica si iti poti alege orice meserie! ( ca sa intri la mateinfo trebuie sa iti iasa media gimnaziala+examenele peste 9)!

Filozofie - Acest profil este doar pentru cei care isi doresc sa devina profesori!

Biochimie - In acest profil faci mai mult biologie si chimie ( ca sa intri trebuie sa iti iasa media gimnaziala+ examenele peste 8)!

SAM - Este doar pentru cei care nu invata, care au medii foarte mici precum 5, 6!

Dintre toate cele mai sus, iti recomand sa mergi la MateInfo ( parerea mea, findca e cel mai bun profil) depinde si cum inveti! Funda? big grin