| AdyStylexx a întrebat:

Ce trebuie sa faci pentru inscrierea la liceu?
Iar fisele medicale trebui stampilate la liceul respectiv?
Puteti sa imi dati si date cand trebuie sa completezi fisele cu codurile profilelor?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

1."Înscrierea la licee a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectueaza, conform unui program afişat de unitatea de învăţământ, pe baza următoarelor acte:

cererea de înscriere;
cartea de identitate (daca este cazul) şi certificatul de naştere, în copie legalizată;
adeverinţa cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională din clasa a VIII-a;
foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
fisa medicală." --- vezi sursa:http://www.admitereliceu.ro/metodologie-admitere-liceu

2. medicul de familie se ocupa de stampilare /parafare fisa medicala

3. 5- 9 iulie 2013 --- vezi datele in calendarul admiterii :http://www.admitereliceu.ro/uploads/metodologie/calendar_admitere_2013.pdf

| AdyStylexx explică (pentru alessia5158):

Eu momentan am doar fisa medicala cererea de inscriere cred ca te referi la cea care te inscri in examen acea care face scoala nu?
Si adeverinta cu notele si mediile generale obtinute la evaluarea nationala din clasa 8 nu o am ce trebuie sa fac pentru a face rost de ia? si de foaia matricola?

| alessia5158 a răspuns (pentru AdyStylexx):

Numai dupa ce s-au afisat listele cu rezultatul repartizarii computerizate te vei putea inscrie la liceul la care ai fost repartizat.
Cererea de inscriere( mentionata in documentele necesare inscrieriila liceul la care te-a repartizat computerul) nu este aceiasi cu fisa de inscriere pe care completezi optiunile tale pentru profilurile, specializarile dorite.

De toate celelalte documente necesare inscrierii la liceul la care ai fost repartizat se va ocupa scoala--- urmareste anunturile de la avizierul scolii sau intreaba la secretariat despre ce anume ai de facut in privinta inscrierii dupa repartitie.

| AdyStylexx explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru raspuns da am rezolvat tot thank you!

| alessia5158 a răspuns (pentru AdyStylexx):

Ma bucur pentru tine --- sa ai succes pe mai departe!