| Bianca_Pop_2000 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste pareri/opinii despre Ateneul Roman?

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Este o cladire superba, in stil neoclassic cu elemente romantice.
Alt lucru de remarcat este ca parte din finantare a provenit prin subscriptie publica, folosind sloganul celebru "Dati un leu pentru Ateneu". Este un momunent in fata caruia ar trebui sa ne oprim si sa ne gandim de ce atunci se putea iar astazi am devenit atat de mici si nu mai suntem in stare de nimic.