| Joker3134 a întrebat:

În cât timp credeti ca vom reuși să asimilăm un creier?

7 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Când o sa ia Sânziana Buruiana bacul

| Darkmagic a răspuns:

laughing
Daca nu ai consumat nimic, asta am sa o incadrez la "Care e cea mai bizara?"
Si daca mai stiu bine limba romana, "asimilat", inseamna digerat, altfel spus: "In cat timp se digera un creier?".

Creierul altuia, e digerat in cateva ore, fiind extrem de "volatil".
Pe al tau, niciodata, materia vie avand o proprietate ciudata, corpul nefiind capabil sa asimileze propriul adn. Mai exact, daca iti mananci un deget, il vomiti sau il treci intact prin sistemul digestiv si il lasi in toaleta asa cum l-ai inghitit.
Revenind la creier, exista un unic caz al unui individ, Gage, care a vomitat o parte din propriul creier, parte ajunsa in stomac in urma unui accident, insa este un caz de supravietuire atat de straniu incat tine mai mult de capitolul "minuni".
Pe locul doi ca straneitate dupa Phineas Gage...se afla intrebarea ta. big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Darkmagic a răspuns (pentru Joker3134):

Pfff... big grin
Probabil, in tot atat timp in care se va realiza si teleportarea umana, adica, in eoni...
Pentru a simula un lucru, trebuie sa-i intelegi alcatuirea si actiunile pe deplin, ori omenirea este inca departe de a intelege ce face si cum actioneaza creierul.
Supercomputerele de acum reusesc sub 1%, si chiar daca ai un algoritm, lipseste puterea de calcul.
Bine...cu mentiunea notabila ca unele creiere care posteaza pe TPU "s-a uitat crush-ul la mine, am ramas gravida?", pot sa fie simulate si cu un calculator de buzunar.

Răspuns utilizator avertizat
| GouDidodino a răspuns:

Ba tu ai ceva la cap?

Răspuns utilizator avertizat