| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu ceva timp am asteptat tramvaiul si langa mine era un baiat de vreo 20 de ani de etnie roma, care era praf. Adica stătea paralizat intr-o pozitie nefireasca( aplecat) si mai avea spasme involuntare. Cu greu s-a ridicat cand a venit tramvaiul si a urcat. Imi era frica sa ma apropii, desi nu parea periculos. Părea aproape sedat. Gura semideschisa, pupile dilatate. Nu era deloc prezent in lumea reala si se inclina cand in stanga cand in dreapta. Imi era asa de mila. Era un baiat asa frumos si tanar.
S-a dat jos la aceeasi stație cu mine si imediat a bagat cuiul in gura. S-a strâmbat, de la dezgust sau durere, nu stiu si in cateva secunde din nou i-a paralizat trupul si tot asa, s-a indoit_aplecat. Inert efectiv.
Care e faza cu drogul asta? Știu ca i se zice zombie si e ceva etnobotanic ce seamana cu Spice.
Ca sa pot ajuta pe el sau pe altul in situatia asta, trebuie sa stiu macar ce iau oamenii acestia.
De ce stau in pozitii aplecate?
Ce simt? Cum gandesc cand sunt sub influența drogului? Cum ii afecteaza psihic drogul? Ii doare ceva( asta s-a strâmbat rau cand a tras primul fum).
Etc. Orice informatie e bine venita.
Ps. Am pus intrebare si pe alt forum, sper ca nu e problema. Situatia e mai veche.

1 răspuns:
| danbnz a răspuns:

Numai unul care foloseste drogul asta iti poate raspunde cu exactitate.