| Tbx69 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste descrieri pentru poze si poze pentru pagini?
Va rogggg

3 răspunsuri:
| Dana1322 a răspuns:

Un prieten vede tristetea din ochii tai in timp ce restul se lasa pacaliti de zambetul tau!
Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!
Tuu...chiar crezi ca ma compar cu ea!? Uita`te la mine beib` si apoi la ea..., ma faci sa rad, cum pana mea sa fiu ca ea. eu dulce ea amara, eu cumine ea vulgara.
Si ma gândesc la ce nu e permis. La ce e interzis. La ce eu numesc : vis!♥
"Dar eu sunt doar un capitol din viaţa ta, vor mai urma altele. Păstrează amintirile noastre minunate, dar nu-ţi fie teamă să-ţi faci altele."
Stii...nimic nu poate sa te inlocuiasca, avem vise impreuna care trebuie sa se implineasca:X:*"
"In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut..."
Hei! Te roade invidia? Sa te roada!♥.

Alege sa iubesti. Apoi iubeste ce-ai ales.♥.
Şi când crezi că nimic nu-şi mai are rostul, apare cineva şi face pe prostul!
Vreau o viata noua! Si de restul’ caramele!
Incepe sa mi se faca dor, de cum eram când eram copil atunci credeam ca pot sa zbor.
Copilăria. Singurul paradis pierdut!
Urasc oamenii falsi, care nu vad dincolo de aparente, oamenii plictisitori cu care nu ai ce sa vorbesti, sa glumesti..., oamenii lingusitori, care iti sunt prieteni doar cand au nevoie de ceva. E chiar atat de greu sa fim diferiti?
Toate greselile pe care le comit au o explicatie: "Traiesc pentru prima data".
Nimic nu e pentru totdeauna. Cafeaua se răcește, fumul se risipește, timpul trece și oamenii se schimbă.♥
Oamenii nu uită niciodată lucruri ce încă îi mai fac fericiţi.
Daca nu faci lucruri prostesti cand esti tanar, nu o sa ai de ce rade cand vei imbatrani.
Uneori e chiar şi mama mea :X Mă alintă mă răsfaţă cât se poate :* şi`mi dă şi pumni să mă trezesc la REALITATE!
Înşelându-i pe alţii, te înşeli pe tine!
Oamenii nu pot schimba adevărul, dar adevărul îi poate schimba pe oameni. happy
Sunt momente în viaţă, în care oricum ţi-ar sta corpul, sufletul e în genunchi! big grin
Ştii ce-i frumos la fotografii?! Că rămân aceleaşi chiar şi atunci când oamenii se schimbă!:^^
Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.
Nu ignora persoana careia ii pasa de tine. Pentru ca intr-o zi vei realiza ca ai pierdut luna, incercand sa numeri stelele... big grin
Traim unele dezamagiri, ca mai apoi sa avem niste bucurii mult mai mari!
Ce facem pentru noi moare cu noi... Ceea ce facem pentru altii, pentru lume, ramane nemuritor...
Principalul lucru în viaţă — e FAMILIA! Cariera — nu te asteapta acasa, banii — nu-ti sterg lacrimile iar faima — nu te îmbrăţişeaza noaptea!
Vremea trece, anii se duc si iti dai seama cite persoane ai cunoscut si cite au mai ramas langa tine.
Trebuie să înveți să mergi prin ploaie, nu tot timpul va fi soare în viața ta!
Uită-te bine la lucrurile mici din viaţa ta, pentru că într-o zi vei înţelege că de fapt erau mari...
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar. nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar!
Uneori trebuie sa te indepartezi, pentru a vedea cine te urmeaza.

| roxanik17 a răspuns:

1.Cand iti pasa de cineva mai mult decat merita, ajungi sa suferi mai multi decat meriti.
2.Și iar mă lași singură, mai bine plec, uită-măE o nebunie, o nebune că-mi place de tinee ♥♥!
3.Nu am nevoie să fiu înțeleasă. Doar iubită.
4.Joacă dur, fără resentimente.
5."E o prostie" mi-a zis mama. Nu-l iubi că începe drama!
6. Poate acum nu ai chef nici să o bagi în seamă! dar dacă mâine dispare, ai să vezi ce mult înseamnă
7. Daca nu sti sa apreciezi ce ai... Pierzi...te pup pa-pa
8.Viata nu e altceva decat un vis, iar daca stiti sa creati o viata din iubire, visul poate deveni o capodopera.
9.Ca au fost clipe grele
Si am trecut de ele
Ca orice om gresesc
Nu pot sa scap de ele.
10.Nu pot sa fiu perfect
Si totusi esti cu mine
In sufletul meu gol
Eu te am doar pe tine.
11.Si poate nu e bine
Te sun prea des dar vine
Gandul ca o sa pleci
Si o sa uiti de mine.
12.Imi zici ca sunt gelos
Si te indoiesti de mine
Dar stii ca fara tine
E rece pentru mine.
13.Tu esti gandul meu bun
Ma linisteste bine
Cand esti in patul tau
Si eu in pat la mine.
14.Si stii ca te iubesc
Cand ne certam ma doare
Ce dulce-i impacarea,
E calda imbratisarea!
15.totul este posibil.imposibilul cere doar mai mult timp
16.risca pentru fericirea ta, pentru ca nimeni nu ti-o da gratis
17.Acel moment in care iti vine un dor nebun de a iubi.
18. Timpul are intotdeauna o cale frumoasa de a ne arata cine si ce conteaza cu adevarat
19.E bine sa ai prieteni care te iubesc
pentru ceea ce esti si care nu vor sa te schimbi.
20.Adevaratii prieteni se cunosc cand iti e mai greu.
21.Eu stiu care imi sunt adevaratii prieteni. Voi stiti care sunt prietenii care v-au ajutat cand v-a fost mai greu?
22. Unele zambete te ucid!
23.Nu trebuie sa fii ca toti ceilalti! Tu poti fi diferit!
NIMENI şi NIMIC in lumea asta nu se compară cu TINE!
24.Ai fi putut fi, dar n-ai stiut cum. Ti-ai dorit sa stii, dar n-ai cautat sa afli. Ai aflat cum sunt, dar n-am putut sa-ti mai fiu. Daca nu tu...atunci de ce? Daca nu eu...atunci pana cand?
25. Unii pierd drumul, altii bat potecile
Unii rup discotecile, altii biblioteciile!
26. Când n-o să-mi mai pese mie, o să-ți pese ție!
27.atunci cand crezi ca nu mai poti priveste spre cer!
28."Cand se inchide o usa spre fericire, undeva se deschide alta"-Helen Keller
29.Fii simplă! Iubește-l! Bucură-te de el! Stârnește-i imaginația! Spune-i ce simți! Oferă-i libertate! Dezbracă-l! Ascultă-l! Fii atentă la gesturi! Fiți împreună!
30.Nu iti bate joc de cine te iubeste! Mai devreme sau mai tarziu greseala foarte scump se plateste!
31.oţi să vopseşti cioara în alb, că tot nu-i porumbel. La fel cum nu o să fie niciuna cum am fost eu pentru el.
32.Si..niciodata nu conteaza cine te-a ranit, conteaza cine te-a facut sa zambesti din nou.
33. Oamenilor le este greu să fie fericiţi deoarece întotdeauna văd trecutul mai frumos decât a fost, prezentul mai rău decât este şi viitorul mai dificil decât va fi.
34Vreau să mă remarc, să nu fiu cicălită. Să rămân mereu o puștoaică cam trăsnită!
35.ce pacat.dac-as putea da timpul inapoi, v-as arata ca nu eu m-am schimabat, nu, ci voi...
36. iubirea este ca fulgerul nimeni nu stie unde va lovi panba nu loveste din noiu.
37.gelozia este o irationala bola care
paralizeaza.
38. exista doar un singur lucru care are puterea de a schimba viata unui om IUBIREA!
39.Iar uneori te schimbi, dar ceea ce aveai inca inseamna ceva.
40. Orice simplitate este o complexitate rezolvată.
41.Nu te agita atat.lucrurile cele mai frumoase se intampla cand te astepti mai putin.
42. Daca ai stii ce bine-mi pare
Zi de zi cand tu apari in calea mea.
43. Iară o luăm de la-nceput, da' stai!
Filmu' ăsta mi se pare cunoscut,
Ăsta nu e visul pe care l-am avut,
În care tu mă pupi şi mă iubi-iubi mult, nu!
44.Tu nu esti ca restul,
Ai zambetul perfect si vezi tu,
Lumea mea e mai frumoasa cand o colorezi tuu.
45.Amintirile frumoase sunt bijuterii pierdute...
46Nu te Schimba urmează-ţi visele nimeni nu te poate oprii...Nu ceda orice ar fi!
47.De cate ori vad ca visele se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc.
48.Am drumul meu si asta nu se va schimba.
Se aude o voce : Speranta moare ultima! - la Masa Tăcerii.
49.Viata e scurta, incalca regulile, iarta repede, saruta incet, iubeste cu adevarat, razi necontrolat si nu regreta nimic care te-a facut sa zambesti straight face
50.Sa-ncepem cu inceputul : De azi promit sa uit trecutul! -
51. fericirea este o placere pe moment, o amintire de neuitat!
52.
Niciodată nu m-au atras lucrurile care mi s-au oferit pe tavă. Îmi place să lupt pentru ceea ce-mi doresc, să știu că am făcut ceva ca să merit ceea ce am