| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut acum 3 zile cont pe Facebook şi am adăugat la prieteni doar cunoscuţi. Până azi n-am mai intrat şi m-am trezit cu vreo 1000 şi ceva de cereri de prietenie şi vreo 900 şi ceva de like-uri la poza de profil, toate de la necunoscuţi.Printre ăia care mi-au cerut prietenia au fost mulţi cu care nici măcar nu aveam prieteni în comun, ceea ce mi s-a părut cam ciudat, adică nu ştiu cum m-au putut găsi.Azi am intrat la setări şi am setat să-mi poată da like doar prietenii şi să primesc cereri doar de la prietenii prietenilor, dar văd că de atunci tot am mai primit vreo 15 like-uri de la alţi necunoscuţi şi nu ştiu de ce.Voi aţi păţit chestii din astea?

49 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Retelele sociale sunt mereu fatarnice, postarile de acolo nu se pupa niciodata cu realitatea, acolo multi sunt moralisti si in realitate de exemplu au spirit civic 0, sau cum ai zis, prietenii mari in online si in realitate se scuipa intre ochi, se barfesc si alte prostii. Mediul online e mediul perfect pentru a scoate ipocrizia la iveala, sau mai sunt aia care dau check in din absolut orice loc, mai au putin si isi dau si de pe wc.

Aia cu relatiile publice pe Facebook sunt penali, cu inimi si declaratii, dar sa vada toata lumea, iar in realitate nu se cunosc, nu e vorba de copii ci de oameni in varsta dar care au mintea unora de 12 ani, bleaaah.

Cat despre poze...m-au prins in poza cand furam micul de pe gratar si il muscam + multe alte ipostaze, dar ma ''santajeaza'' in gluma niste amici cu o poza de cand eram la cineva acasa si am baut de ziua lui toti cam mult si am ramas peste noapte acolo, mi-au facut poze cand dormeam si eram ca ultimul boschetar tolanit cu hainele sifonate ca nu aveam nimic de schimb, a fost spontana toata treaba ))) amintiri si amintiri, pozele oricat de naspa ar iesi raman amintiri, mi-au zis ca voiam sa-mi deseneze chestii pe fata dar m-am trezit inainte de asta, iti dai seama cata panarama era apoi facuta pe seama mea, dar nu ma suparam sau ceva, erau doar glume, dar chiar si asa, invatatura de minte, intotdeauna cand stai cu altii in camera sa te trezesti prima orice ar fi ca sa eviti sa fii mistoul lor )))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mda,boală grea, ce să-i şi faci.
Daa, mai sunt şi ăia cu check-in-urile, încă n-am văzut, dar am auzit şi eu de ei şi ăia care îşi pun la detaliile profilului "Într-o relaţie cu..." şi apare contul ăluia sau ăleia.De ăştia am văzut şi la mine. Poate sunt şi care îşi pun ca să arate că nu sunt disponibili.

Noroc că nu mă nimeresc în contexte de genul. laughing
Şi nici nu prea sunt cu alcoolul.Mai bine bag o Maria.Chiar.....ce dor mi-e de o Maria de aia bună...

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu Maria? Au fost atatea in 2020, dar asta chiar le intrece pe toate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Hai măi Drimmy că am şi pus o întrebare despre ea acum vreo 2-3 luni şi te-ai mirat şi atunci. Dacă mai aduc vorba o dată despre asta peste vreo alte câteva luni, o să te mai miri încă o dată? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi aduc aminte, gata. Ma mai mir inca o data, tu cu Maria? Doamne fereste. Distreaza-te si gata, o viata ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Aşa sunt eu, plină de surprize, aşa că ţine-te bine că nu ştii cu ce mai vin pe aici la anul.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar sunt curios ce revelatii mai aduci tu, poate inca nu trece anul si faci vreo boacana sau ceva sa surprinzi misto.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok, ca nu iti pasa de like-uri inteleg, nici mie nu imi pasa de asta.

Dar cum sa nu iti placa sa iti faci poze? Gen, macar pentru tine, sa le ai ca amintire. Eu m-as poza non stop. Mai nou ma si filmez laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mai ştii? Într-o lună se pot întâmpla multe.Mai ales în Decembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pentru că n-am răbdare să stau să le fac, nu-mi place şi mai şi ies ca un coor în ele. Poza aia de profil măcar e cât de cât decentă, dar restul... laughing
De filmat iar nu-mi place să mă filmez şi nici să fiu filmată, e şi mai rău decât pozele.
Amintirile mi le ţin în suflet.Se păstrează foarte bine şi acolo.Numai să nu dea Alzheimerul în mine la bătrâneţe că atunci s-au dus toate.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Vine si ziua ta, ooo, barosanca, cumva ma tristeaza ca vine iarna, urasc anotimpul asta cel mai mult chiar daca sunt nascut iarna, trec cel mai greu astea 3 luni, poate vine si 2021 cu ceva bun

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Decembrie=ziua mea+Crăciun+Revelion=cea mai tare combinaţie
Ba eu ador iarna şi detest vara, deja din Mai o cam dau în depresie, efectiv mă doboară căldura aia, n-am energie pentru nimic.
Nu-s eu cu zodiile, dar eşti tot Săgetător ca mine?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, iarna e ok doar pentru ca atunci sunt Craciunul si Revelionul, saptamana aia e geniala, de la pregatiri pana la petreceri si voie buna, doar ca anul asta va fi altfel, o sa-mi fie dor de o 'paranghelie' ca pe vremuri dar asta e, 1 an nu moare nimeni, dar ca sa zic asa, in ultima vreme parca nu mai sunt la fel astea, nu mai simt mare lucru, poate ca am incep sa imbatranesc de-a binelea, ma sperie asta ))).

Esti opusul meu, iubesc primavara si vara de nu mai pot, toamna ma baga grav in melancolie, sunt fara vlaga, iar iarna plange inima dupa vara, incepe nebunia de cum vine noiembrie si se face cerul gri, oftez asteptand sa vina martie-aprilie, parca e alt aer cand incep pomii sa infloreasca, e alt miros proaspat, alt peisaj, iar vara e geniala de fel. Nu suport hainele groase, eu si iarna ies in adidasi prin nameti, fara fes pe cap ca sa nu-mi faca parul nasol, cu blugi 'rupti' si sumetati putin, nu cat sa se vada gleznele, maxim sapca sa port dar sa nu aud de fes, cand o da pe mocirla deja iti ia tot vibe-ul, injur la propriu vremea de afara, prima propozitie e mereu asta cand ies din ''tu-ti gatu' ma-tii de iarna''.

Sunt in februarie si varsator, sunt irelevante rau zodiile, de cate ori nu mi s-au promis munti de bani si bateau facturile apoi la poarta (glumesc).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Primăvara îmi place şi mie.Şi toamna îmi place, doar să nu fie prea mult noroi. Orice numai vară nu.

Vărstător deci.Nu eşti de-al meu atunci. laughing

| TFL007 a răspuns:

Ciudat ca am dat de intrebarea asta tocmai acum, fa-ma sa inteleg nu vreau sa mor prost, tu esti FATA cumva? ca e de la sine inteles

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

De ce mă întrebi? Ai dubii?

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, avem nevoie doar de o confirmare, acum inteleg cum stau de fapt lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

A,deci te-ai prins că sunt bărbat.

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Super, inseamna ca ai lipici mare la sexul opus ai mare grija laughing)