| LED23 a întrebat:

Mi s-a înfundat urechea stanga, din cauza ca am bagat degetul adanc in ea.

Cum pot sa o desfund?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te speli maine in urechi si cureti cu un betisor cu vata, probabil ca ai impins ceara in fundul urechii si nu mai auzi.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca nu merg cele indicate de colegi, poti sa bagi o vizita la medic, ORL-ist caci despre acest medic vorbesc
pe viitor mare atentie cum cureti urechile, niciodata sa numai folosesti betisoare de urechi!
cum ai putut sa bagi degetul atat de adanc in ureche? happy

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu ți-a rămas degetul acolo, incearca asta

https://www.drmax.ro/articole/urechi-infundate-cauze-tratament