| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se pare ciudata ideea de Store din Windows 11? În mod normal magazinul exista ca să poți descarca aplicațiile cu un singur click, unele aplicații de exemplu Microsoft Edge, Zoom Meetings, TeamViewer etc. le descarci exact ca din browser. Și e mai sigur pentru securitate sa descarci din magazin decât din browser, deoarece dezvoltatorul magazinului verifică dacă aplicațiile conțin viruși și le elimină, dar nu poate face asta și la cele care se instalează ca din browser și nu cu un singur click. Cât despre faptul că aplicațiile Android vin în Windows 11 vi se pare un lucru util?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Fiecare dezvoltator seteaza cum sa se instaleze aplicatia. Crede-ma problema romanilor nu is aplicatiile de android sau windows store, ci windows " de la baietii" si site-uri cu filme online pline de malware