| KillMePlease a întrebat:

Oamenii se nasc buni si devin rai pe parcursul vietii sau se nasc rai si pe parcursul vietii devin buni? (⊙o⊙)?

45 răspunsuri:
| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Ce ma intarati, Kailly rea! laughing

| KillMePlease explică (pentru Kyılε):

Eeiii, haaiii, KRIS, oricum nu ai ce sa-mi faaci. laughing

| Kyılε a răspuns (pentru KillMePlease):

Huh? Ce ai spus? Eeh, nu'mi pasa fiindca nu te auud laughing

| T0T a răspuns:

Sunt mai multe situații, nu este o regulă.

| OldSoul a răspuns:

Oameni se schimba mai mereu, nu exista un anume tipar, cu toate ca in aceasta perioada se nasc buni si devin rai, dar sunt si exeptii, uni care sunt rai si devin buni, uni bun care raman buni si uni rai care raman rai.

| AirănMeidăn a răspuns:

"buni", "rai"
prea abstract
calitatile si defectele sunt doar niste lucruri care ne definesc personalitatea. nu cred ca exista oameni buni sau rai, ci doar personalitati diferite

| KillMePlease explică (pentru T0T):

Asta asa e...

| Croampa a răspuns:

Se nasc buni si devin rai! straight face

| KillMePlease explică (pentru Croampa):

Din pacate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Depinde de om...

| Dante30 a răspuns:

Nu te nasti nicicum, nici bun si nici rau, in functie de mediul in care cresti si ce ti se explica/imprima in memorie ca fiind bine si rau vei identifica ca atare in funcite de situatie, ceea ce e bine de facut si ce nu, si astfel vei aplica si oamenilor daca sunt buni sau rai, daca tu esti bun sau rau, iar subiectul ales de tine, tine de perspectiva si este relativ, la fel ca orice altceva in ziua de azi, iar cei ce nu inteleg acest lucru sunt fie incuiati/fixisti/prefera simplul, decat posibilitatea unei idei ca fiecare e liber sa aleaga ce crede de cuvinta pentru el ca om/persoana.

| Ralucaa69 a răspuns:

Cu siguranta se nasc buni si devin rai, din nefericire.

| KillMePlease explică (pentru Ralucaa69):

...Exact.sad

| Dobre_Dana_1991 a răspuns:

SE nasc buni dar devin rai