| razvan1008 a întrebat:

Patriotismul este un sentiment dobandit sau innascut? Argumentati.pls

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

E dobândit în cea mai mare parte.
Este un sentiment care apare din educaţie, din studiu şi din mediul în care trăieşti.
Este o caracteristică a caracterului puternic.
Spre exemplu este greu să fii patriot în România dar noi cei puţini care mai suntem, avem un caracter suficient de puternic încât să nu renunţăm la asta.
Noroc.

| cristianorudi7 a răspuns:

Prin patriotism se defineşte legătura emoţională faţă de o ţară şi de o naţiune din motive etnice, politice, culturale sau de altă natură.

fundaaaaaaaaaaaaaaaaa

| Dmonik a răspuns:

E, fara doar si poate, dobandit. De argumentat argumentezi tu, pentru ca e tema ta.

| razvan1008 explică:

Hei baiatu anonim da-ti un glont in cap ca o faci pentru taralaughing eu pun intrebare si pe tine te apuca cu concursuri si asa nu castigi nimic ma amaratule

| AaBb a răspuns:

Ca orice sentiment se dobandeste. happy
Copilul iesit din pantece nu este capabil de sentimente, doar de instincte. tongue