| vrg a întrebat:

Pot sa-mi schimb buletinul inainte (cu cateva zile) de a implini 18 ani? si dupa ce implinesc in cate zile trebuie sa schimb?

2 răspunsuri:
| s3byk91 a răspuns:

Salut, da poti sa iti schimbi buletinul inainte cu cateva zile sa ai 18 ani doar daca il declari pierdut sau ceva de genul.si iti face un buletin nou pe care nu il mai poti schimba pana in data in care o sa iti expire. bafta

| LupulMoralist a răspuns:

Dar ce, l-ai facut la 8 ani. Pe la 24 ar trebui sa-l schimbi. Daca vrei mai devreme, da-l pierdut si ti-l schimbi chiar maine.