| Silvia a întrebat:

Sa fii copil...inseamna automat sa fii si prost?laughing

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna kiss

Nu, inseamna sa fi poate naiv ...sa crezi ca tot ce zboara se mananca... dar in asta consta si inocenta care in ziua de azi nu prea mai exista. Copiii se maturizeaza prea repede...
Nu putem lua singuri anumite hotarari ...si ni se impun solutii...
tongue Asta este, cand esti mic vrei sa fii mare cand esti mare vrei sa fii mic big grin

Cum ar daca nu ne-am maturiza niciodata?! day dreaming

mult succes kiss

12 răspunsuri:
| Traficantadecorcodushe a răspuns:

NU categoric NU..."prost"doar din anumite puncte de vedere... poate lipsa de experienta de viata. uneori puiu` e mai destept ca cioarawinking

| georgiana a răspuns:

Nu.nicidecum...sunt si adulti care mai au acel copil in ei, sunt veseli k in adolescenta...

| Bishop a răspuns:

Pai cam asa percep unii.

| Cryssy a răspuns:

Normal ca nu.winking Poti avea mai multa minte decat un adult.winking

| SweetCandy a răspuns:

Sa fii copil inseamna sa fii inocent, nu prost

| ViVi a răspuns:

Nu sa fii copil inseamna ca esti tanar si nu ai capatat multe informatii ca si adultii care au mai multa exeperienta in viata.ma enerveaza cand lumea zice ca daca esti copil nu poti sa judeci si alte chestii nu ii adevarat fiecare gandeste in felu lui tongue

| premamotion a răspuns:

Si Iisus zicea ca pentru a intra in imparatia cerurilor trebuie sa redevenim copii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Sa fii copil nu inseamna sa fii prost, inseamna ca nu ai experienta celor adulti.

| Suzy a răspuns:

Buna!

Nu! Sunt copii care sunt de la o varsta foarte frageta foarte inteligenti. Am si eu un verisor, desi are doar 3 ani stie sa pronunte cuvinte in franceza, engleza foarte bine ( l-am invatat si eu). Acest copil se poate numi "copil ambitios" (adica ceea ce isi propune aceea face).

Nici un copil nu este prost! Acei copii care cred ca sunt prosti sunt dezavantajati, vor sa invete ceva si nu au de unde etc...

| Roxana6044 a răspuns:

Nu logiclaughing. da poate asa crezi uneori cand vine un adult si iti reproseaza anumite lucruri...

| Razvan a răspuns:

Sa fi copil e o experienta minunata. Dar degeaba esti copil daca nu ai o copilarie buna, care sa te pregateasca pentru viatawinking

| L ι ѕѕ є η α ☮ a răspuns:

Nu. A fi copil inseamna sa fii credul. Inseamna sa fii ca un "nou-venit" pe lume, sa nu stii regulile, si daca le stii sa le incalci. A fi copil e cea foarte tare. Cat esti copil, trebuie sa-ti traiesti viata, fie facand prostii, fie fiind un copil "perfect in fata oamenilor". Oricum, tot ce facem in copilarile, la adolescenta ni se oglindeste in minte love struck E ca o draperie peste adolescenta, ceva care nu ne permite sa uitam de unde am pornit [By meblushing!]