| adelina_7242 a întrebat:

Ma numesc Adelina si am 10 ani.De mult imi caut o porecla dar nu am gasit nici una.Va rog sa scrieti cati mai multi. Daca aveti mai multe idei scrieti-le pe toate.Astept raspunsuri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alecsandraa a răspuns:

Are dreptate SoftCristi. Ai un nume foarte frumos, nu ti-l irosi cu o porecla oh go on. Daca vrei neaparat, lasa "Ade". O prescurtare. Ma rog.
De obicei poreclele se dau in functie de un element fizic care il ai, sau dupa ceva din copilarie, ma rog.
Atat iti zic, nu-ti starbi numele frumos cu o porecla banala :*

29 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leinada-limonada.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Brat de Fier-Cenusareasa-nu prea seamana a porecle-mai degraba nume de scena. dar nu prea stiu porecle.Caracatita iti place?hee hee

| Jonsdottir a răspuns:

Lola
Rolly (asta e a mea laughing )
Yumi
Lixi
Ade
Ela
Ena
Pitic'
Micuta
Zuzu
Stiu ca nu prea au legatura cu numele, dar sunt dragutewinking

| costymaximus a răspuns:

Aniela, ca filmul de pe acasa tv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Libelula.Sa-ti fie zborul mai usor.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Adelina - vezi ce frumos suna? Ai un nume frumos, nu-l stalci.

| Anca a răspuns:

Mie invatatoarea cand eram mica imi zicea : Anchi big grin de la Anca laughing
Prieteni vechi imi zic : Kitty ( cei care stiu "istoria" cu kitty), iar restul pe nume
Colegii imi zic : blonda laughing) Desi nu mai sunt blonda de mult laughing
Si parintii Soraya.laughing)

Raspund la toate de mai sus laughing))))))

| Anca a răspuns:

AAAaa. uitasem : Un coleg imi zice Barbie ( de cand m-a vazut prima data asa am ramas pentru el ) laughing)))))))) nici nu cred ca mai tine minte numele meu laughing) doar Barbie

| alecs871 a răspuns:

Adelina.
Delma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelina suna foarte frumos, dar daca vrei totusi o porecla, eu as alege Ada.

| Emeraude a răspuns:

Nu are legatura, dar imi aduc aminte de un coleg de liceu care a stat in clasa cu noi doar primul semestru dintr-a 9a, un tip foarte amuzant. Odata, l-a scos profa' de romana la tabla, sa-si prezinte eseul, iar apoi i-a pus cateva intrebari...la una dintre ele a facut o fata tare ciudata si a exclamat indignat "adica?!". A fost geniala faza, n-am s-o uit niciodata, toata clasa era pe jos de ras, pana si profesoara zambea, iar el nu stia ce avem toti, de ce radem.laughing
Si fiindca il chema ADELIN, iar "adică" se asemana oarecum cu numele lui, i-a ramas porecla Adică...
Tocmai de asta, cand am vazut intrebarea ta, primul lucru care mi-a venit in minte a fost "adica"...nu suna grozav, dar o porecla este un diminutiv al numelui sau satirizeaza in general anumite aspecte ale unei persoane, sunt amuzante,!
Alte variante ar fi cele propuse mai sus: Ade, Ada, Dede, Lili, Ina, Nana; in functie de aspectul tau fizic prietenii ti-ar putea atribui alte porecle gen Furnicuta, Caprioara, Pitic, etc.
Sper sa te ajute cumva!
Pa-pa!

| Atotstiutorul a răspuns:

Wiesana, Delma (cu gust de sunca), Salonta, Porno-Adelina, Adelina-printesa de aur, Adelina-basina, vidanja, chiuveta, pubela, Napolact, Ciuc, si cam atat!

| ana14 a răspuns:

Poi incearca addetongue

| 1stea a răspuns:

Am o colega care are acelasi nume ca tine. noi ii spunem ade happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce ai nevoie de o porecla? Poi o porecla trebuie sa te reprezinte, si noi daca nu te cunoastem, nu suntem in masura sa ne dam cu parerea. Deci, nu ai nimierit unde trebuiewinking.

| FunnyCreations a răspuns:

Adelina draga asa ceva nu se cere thinking dar daca ceri un astfel de lucru la TPU poti obtine depinde de ce fel de perosan esti ce iti place cum te simti in prakjma altora dane cateva exemple sau baga-mi idul meu de messenger Mesesanp sa vorbim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelitza cred ca ar merge

| iemiliea a răspuns:

Adelush

| iemiliea a răspuns:

Adely
adely cu acc pe y
adelita
adila
adelomia
adwy
ally
alina
arzebaijan
amelia
adriana
adeloo
adeuca
aduc

| dydy_1756 a răspuns:

Deli, Inna, Ade, Adelutzhee hee Multe variante poti gasi, acum depinde care iti place tie happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ADELIN JUMATE DE BULETIN.adelina bulina.adenicel jumate de paduchel.

| KristinnaKr a răspuns:

Au dreptate cei care au spus. porecla trebuie sa te reprezinte de exemplu eu sunt cea mai mica de la bloc de la mine si inainte imi spuneau pitica intr-o scurta perioada mi see spunea COOGIE CRISSP pentru ca eram moarta dupa cerealele alea. laughing multe. Numele prescurtate acelea nu stunt porecle ci sunt alintaturi ada si ade si mai stiu eu ce. Sti acum ma alinta toti prieteni cu numele de KYKY nu stiu dk pana si mama dar mie imi place. te pup!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si pe mine ma cheama Adelina si tot 10 ani am si mi se zice "Ade"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Ada si am 10 ani...Si eu vreau o porecla cu Ina si nu am gasit. Aveti voi niste idei, daca aveti scriiti-le.Astept raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Ada si am 10 ani.Si eu vreau o porecla cu Ina si nu am gasit! Aveti voi niste idei, daca aveti scriiti-le.Astept raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Ma numesc Ada si am 10 ani.Si eu vreau o porecla cu Ina si nu am gasit! Aveti voi niste idei, daca aveti scriiti-le.Astept raspunsuri!laughinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pusy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adelinutza-pufuletzu

| coolgirl97 a răspuns:

Pai mie mi se spune Ziggynu stiu eu am primit-o ca's mai loco! Tre sa faci si uh ceva ca so primesti