| bvbvbv99 a întrebat:

Am 16 ani sunt baiat si vreau sa imi fac un tatuaj pe antebrat sau pe piept ceva de familie sau ceva citate de familie. Puteti sa imi ziceti ce tatuaj mi-as putea face. Daca stiti si alte locuri unde sa imi fac tatuajul si cu ce imi puteti spune. Multumesc. Dau funda

Răspuns Câştigător
| MikeyKookie a răspuns:

Hei... Poti sa iti faci un tatuaj pe antebrat cu numele tau sau al unei persoane speciale, dar in alta limba, chineza. japoneza. sau ceva de genu'
https://www.ciupi.md/......ar-39.html
(poza a 3-a)
Funda? :)

2 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

În România nu ți se va face tatuajul de către niciun studio legal. Trebuie să ai 18 ani pentru a-ți face tatuaj.

Cei care acceptă să facă tatuaje persoanelor minore, de obicei sunt artiști slabi, iar tatuajul poate ieși cu un aspect urât și chiar să se șteargă (nu de tot, dar suficient cât să nu se mai înțeleagă nimic) în genul acela în acre vezi la bețivii bătrâni, negrul devine un albastru de prost gust.

Mai bine mai aștepți încă 2 ani și îți pui și bani deoparte între timp (un tatuaj frumos și bine făcut este scump!). Și îți vor veni și idei.

Ține minte, modelul ales va fi cu tine toată viața, trebuie să te gândești tu la ceea ce ai vrea să-ți faci, nu trebuie să te bazezi pe gusturile altora. Poate vei spune că da, sigur, tatuajul se poate scoate cu laser.

Procedura de îndepărtare a unui tatuaj cu laserul presupune minim 3 ședințe extrem de dureroase, plus că nu-ți poate garanta nimeni că va fi îndepărtat total. Depinde foarte mult de pigmentul ales, vechimea tatuajului, adâncimea la care e "bătut", etc. Chiar dacă va fi îndepărtat total din punct de vedere al colorării, vei rămâne cu cicatrice (nu foarte vizibile, dar ca un fel de vergeturi).

Multă baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel mesaj pentru tatuaj ar trebui sa fie din suflet, nu sa-l iei de pe net