| FrumusicaSufletista a întrebat:

Voi aveți această întrebare,, Cine sunt eu" sau "Ce fac eu ".Cum puteți voi să răspundeți la aceste întrebări?

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Sunt un corp format din energie si praf de stele care munceste si se bucura de viata, pentru a lasa ceva frumos in urma sa.

46 răspunsuri:
| FrumusicaSufletista explică (pentru Rakanishuu):

Wow,foarte convigator.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intrebarea asta am primit-o si la un fel de lucrare la psihologie happy.
Probabil sti deja ce fel de persoana sunt eu, pentru ca... sunt ca tine, mai sti?
Dar o sa incerc sa iti raspund la intrebarea a doua.
"Ce fac eu". Eu unul cred ca incerc sa trec prin viata, facandu-mi un rost. Incerc sa gasesc ceva la care ma pricep si sa imi placa si sa fac asta mereu.
Dar probabil nu as vrea sa fac asta doar pentru mine. Adica de ce as face-o... Trebuie sa am si pe cineva cu care sa fac toate astea. Asa ca probabil si asta fac deocamdata. Sunt in cautare laughing.
Sa revin... Poate fac referire si la prima intrebare. Poate ca sunt un clandestin in lumea asta, nu stiu. Poate altcineva o sa imi spuna cine sunt de fapt. Cred ca ar fi mai usor asa.

PS: mereu, intrebarile astea psihologice ma fascineaza, dar in acelasi timp, ma si pune intr-o postura ciudata. In care trebuie sa ma descopar, si lucrul asta, cred ca il fac foarte greu.
Tu cum ai raspunde?

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Ai da, chiar asta nu ințeleg cum tu și eu suntem la fel, acesta este un lucru pe care nu chiar îl pot explică în plus și diferență de vîrtă nu este chiar mică, în fine eu la această întrebare chiar nu știu ce să răspund, dar o să încerc.Eu simt ca sunt ca o păsări ce vede multe alte păsări închise,privite de libertate și de aceea în ceea ce fac încerc să fac tot ce e bine pentru mine și pentru întreaga omenire,dar tot odată încerc să procedez astfel în cit să îmi pastrez libertatea,eu nu doresc să fiu legată de nimeni și nimic.Da și eu sunt în căutarea unei persoane cu care să pot împărți multe lucruri, dar nu doresc să fiu legată de acea persoană cu un act, deci m-am abătut de la subiect, eu știu ca sunt în căutare de libertate, liniște și pace.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

E bine ca sti exact ce vrei de la viata. Sper sa aflu si eu cat mai curand.
Si ai dreptate si in legatura cu persoana pe care o cauti. Adica doar nimeni nu cred ca vrea sa fie legat de ceva e care sa depinda intr-un fel. Esti prima persoana pe care o aud ca zice asta, dar in sensul bun. Adica, dupamine, ce nu ar fi mai frumos decat sa fie cineva care sa impart orice moment din viata, sa stiu ca mai e o parere langa mine care isi sustine punctul de vedere. Un fel de ajutor in vaita cu care sa pot sa realizez ceva de care sa fiu mandru, ca sa zic asa.
In orice caz. Libertate sa stii ca ai. Eu cred ca toti suntem liberi sa fecem ce vrem. Dar cu linistea si pacea... in lumea asta, mai greu big grin

Apropo, cati ani ai?

| J0B0MAT a răspuns:

Eu sunt suma tuturor alegerilor pe care le-am facut, a tuturor problemelor si calitatilor pe care le am. Incerc sa supravietuiesc, in timp ce caut fericirea.

| Rakanishuu a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

O intrebare subiectiva nu necesita un raspuns convingator.

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Dar tu citi ani ai, eu citi ani crezi ca am?

| FrumusicaSufletista explică (pentru J0B0MAT):

Pai da e clar ca tu trebuie sa faci toate alegerile din viata ta

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Am implinit 19. Si nu stiu cati ai tu la felul cum gandesti. As putea sa zic ca tot atat, dar ma indoiesc... Probabil 16?

| alexandrualind a răspuns:

Adica faci ceva fara sa te gandesti.

| J0B0MAT a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Ma bucur daca am dat un raspuns clar.

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Nu chiar

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Dar cat?

| J0B0MAT a răspuns (pentru alexandrualind):

Adica?

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu spun caci multi catologhiaza dupa varsta si incep sa isi schimbe opinia

| FrumusicaSufletista explică (pentru alexandrualind):

Ce doresti sa spui?

| FrumusicaSufletista explică (pentru Rakanishuu):

In oarecare masura ai dreptate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

laughing Tu ai face asta daca ai fi in locul meu? Parca gandeam asemanator.
Ia incearca...

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Daca iti spun nu ai sa ma crezi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Cum sa nu te credlaughing. Doar nu ai mintii sau ceva.

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Pai am nici mai mult nici mai puțin de 14 ani

| Sociopat a răspuns:

Cine sunt eu? Sunt o persoana mai spirituala de fel care n-are ce cauta in secolul asta dominat de rutina si avutie. Usor, usor realizez ca sunt condamnat sa ma cenzurez si sa-mi omor spiritualitatea. Ce fac eu? Sunt chill.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Multi inainte. Si stai linistata ca parerea mea e tot aia despre tine.happy

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Pai nu neaparat la tine mă refeream cînd am spus ca oamenii își schimba părerea, ci în general dacă persoanelor văd ca ești mai mică nu au aceeași atitudine față de tine

| FrumusicaSufletista explică (pentru Sociopat):

Wow ai o atitudine uimitoare, de unde ai desprins acest fragment?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Ai dreptate. Ei gandesc probabil ca esti mica, si ca inca mai ai multe de invatat. Mi s-a intamplat.
Aici e valabila sintagma, ca judeca cartea dupa coperta happy.
Am cunoscut persoane care sunt mai mari si decat mine, dar care in comparatie cu tine sa zicem, ei sunt cei mici happy

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Mi se pare ca ești una din putinele persoane care judeca astfel.

| Sociopat a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

De la mine din cap.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

A... E de bine? happy

| FrumusicaSufletista explică (pentru DoarBogdan):

Pai cam da :d