| BoykAdy a întrebat:

Am mari probleme cu serverul meu counter-strike am un jucator pe server ce intra dupa ce i dau ban destroy intruna pe sv nu are efect comenzile asupra lui pentru ca isi schimba ip rapid ce e de facut.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Ii dai ban mereu dupa ce intra? are ip dinamic! si cred ca mai are si Unban CS1. 6. Asa cred din moment ce intra repede! Te intreb folosesti adminmod? Nu cumva dai kick in loc de ban?
Sigur dai ban permanent sau pe un anumit timp de minute?
Oricum adminmod este cel mai bun dupa parerea mea.
Si mai este Amx mod care are functia aia sa dai banip pe toata clasa! Ca sa dai ban pe toata clasa pune un 0 la sfarsit, de exemplu el are 81. 91. 233. 123 tu dai 81. 91. 233. 0 si i-ai dat pe toata clasa...are 81. 91. 233. 123 tu ii dai 81. 91. 0. 0 depinde unde se modifica clasa de ip-uri! Deci foloseste Amxmod.
Mai exista posibilitatea de autokick pe nick ...si ar mai fi securizarea serverului cu autoban si autokick impotriva tuturor codatilor... e cea mai buna solutie.