| anonim_4396 a întrebat:

Salutare pentru toti cei de la TPU am o intrebare pentru voi, mai asa ca n-am ce face

scuze nu stiu daca am nimerit categoria laughing)

ce parere aveti despre minstri, creaturi mitologice si alte din astea?

eu unu sunt de parere ca monstrii si creaturile mitologice exista sau au existat dar nu asa cum ne sunt descrise peste tot in carti si povestiri
Eu cred ca sunt alte specii de vietuitoare
nedescoperite inca

si chiar si asa chiar de nu ar exista asa ceva pe pamant, undeva in univers sunt de parere ca ar exista, ca ma gandeam si eu asa intr-o zi, de ce te poti gandi la ceva daca din punct de vedere fizic este imposibil? ca exemplu luam zborul, vreme de mii de ani a fost considerat imposibil ceva doar pentru zburatoare
asa ca sunt de parere ca si monstrii trebuie sa existe undeva daca nu pe pamant undeva in univers ca la cat este de mare e imposibil sa nu existe

2 răspunsuri:
| BlackRose03 a răspuns:

In cazul asta acele creaturi nu sunt monstrii.
E ca si cum si noi am fi monstrii,din moment ce in Univers exista si alte civilizatii ce nu stiu de existență noastra.
Deci cand te exprimi cu termenul de "monstri" este ca si cum toti am fi astfel, animale sau oameni pentru alte forme de viata necunoscute noua.
Nu e mai corect sa spunem extraterestrii cand ne raportam la vietuitoarele aflate în afara acestui sistem solar?
Si simplu animale cand vorbim de specii ce n-au fost descoperite?
Daca ar fi existat creaturi mitologice ar exista semne ale existenței acestora, dar nu e nimic.
Specii de animale au dispărut si vor dispărea, tot animale raman, asta nu le face monstrii sau diferite intr-o mare masura in comparatie cu vietuitoarele deja existente pe Pământ cunoscute de noi.
Te-ai exprimat foarte prost cand ai pus intrebarea.

| BlackRose03 a răspuns:

Dude,daca continui asa ti se va suspenda contul.