| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca exista creaturi mitologice cum ar fi vampirii,varcolacii,etc?

29 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ce twilight, ce robert pattinson, ce dracula?
Stefan Tipatescu era adevaratul "bampir"...sugea sangele poporului.

| Dumnezău a răspuns:

Da,si Mos Craciun si Dumnezeu exista!

| Alyra a răspuns:

Da, în vise.

| BlueDog a răspuns:

Da.
Si crede-ma eu sunt un fel de ''Iuda Necredinciosul'', nu cred pana nu vad. Am ceva ani de studii in acest domeniu si am vazut destule. In caz ca ma crezi nebun(a) iti voi spune ca sunt un cercetator/cercetatoare si in decursul timpului am adunat dovezi clare despre creaturile mitologice. Eu sunt un/o sceptic(a) innascut(a), nu cred nimic pana ce nu trece prin studiile mele.

| Inferno a răspuns (pentru BlueDog):

Vorbesti serios?

| anonim_4396 explică (pentru BlueDog):

Daca esti o/un cercetator/cercetatoare imi poti spune si mie cate ceva despre studiile tale realizate in acest domeniu?

| BlueDog a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, dar am sa-ti trimit un mesaj privat.

| Ioana_Maria_1998 a răspuns (pentru BlueDog):

SI eu sunt interesata in acest domeniu si daca esti un/o cercetator/cercetatoare imi poti spune cate ceva despre studiile tale?

| alexralu34 a răspuns:

Eu nu am vazut niciunul pana acum deci nu cred ca ar exista dar in lumea asta totul este posibil.

| andrei a răspuns:

Prea mult Saga Amurg...

| anonim_4396 explică (pentru andrei):

Ma lasi cu filmul ala?
Nu m-am referit strict la vampiri si varcolaci ci si la alte creaturi mitologice.
Cine a zis ca intrebarea mea are legatura cu acel film?!

| IrInA9618 a răspuns:

Nu... sunt doar niste personaje fantastice care prid foarte bine la adolescenti si nu numai happy

| ateu123 a răspuns:

Nu

| muhuaxela a răspuns:

Sunt niste personaje mitice, inventate de oameni imaginativi, deci nu exista!

| Raton a răspuns:

Orice poveste are un sambure de adevar. Si pentru multi ce au contribuit: Nu credeti pana nu vedeti- Dar pe Dumnezeu la-ti vazut?

| JoinTu a răspuns:

Uita-te pe 29 martie pe discovery channel ca vor sa-l caute aia pe big foot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca exista.Sunt doar niste legente, dar stii ce se spune: Orice legenda are un sambure de adevar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred, dar imi plac (unele) filme si carti despre/cu vampiri.

| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.sunt niste legende,dar, cred ca la randul lor, au fost adevarate.au existat thinking

| Ando1dul a răspuns:

Pai sti cum se spune, orice e posibil.sincer sa fiu eu sunt unul din tipii aia care crede cam in orice. daca nu ar fi de ce i-ar inventa cineva? nu spun ca exista, spun ca existenta lor este foarte posibila

| YuLiAnDrEeA a răspuns (pentru Ando1dul):

De aceeasi parere

| Rockăr a răspuns:

Nu,loix k nu, mrg mai sunt unii care isi despiureaza fata incercand sa arate k vampoirii sau varcolacii sau anumite malformatii geneytice

| loveusa a răspuns:

Nu

| loveusa a răspuns:

Da

| r0b3rt a răspuns:

Vampiri, varcolacii nu sunt creaturi mitologice. sunt doar e "exagerare" a unui adevar (Vald Tepes); In mitologia greaca(care este reconoscuta ca ar fi cea mai complexa) se vorbeste la un moment despre un rege pe nume Licaon(numele Licaon inseamna de altfel in limba elina lup) care a fost pedepsit de catre Zeus transformandu-l in "ceva" ce se asemana cu un lup.
CITAT:
"Trupul i sa invelit in blana. Bratele si picoarela s-au prefacut si ele-n labe. Licaon s-a facut un lup, o fiara crunta, ce-a fugit sa se ascunda prin paduri"
Chiar daca si eu cred in asa ceva sunt perfect constient ca nu exista. happy

| Alexutu11 a răspuns:

Eu zic ca exista, pentru ca, ganditi-va: Daca noi existam, ei de ce nu are exista?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Alexutu11):

Şi limba română, şi ea există.

| Paulla a răspuns (pentru Alexutu11):

De unde scoateţi mă asemenea 'argumente'?

| cristyna777 a răspuns:

Da si nu, nu pot sa spun cu certitudine daca exista sau nu...pe net vei gasi lucruri contrare mereu..gen exista si nuhappy sfatul meu e sa cauti la surse sigur si nu pe net