| annisy a întrebat:

Stiti vreun program cu care pot face schite( case, haine)? va rog multumesc!

Răspuns Câştigător
kratos
| kratos a răspuns:

Corel Draw x4.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://74. 125. 77. 132/search? cu=cache:qfe4qiHWgD8J:deusdavid.ablog.ro/2008-02-13/schite-arhitectura.html+arhitectura+schite&cd=2&hl=ro&ct=clnk&gl=ro
http://images.google.ro/......tp?/imgres

| astertix09 a răspuns:

Da un program de grafica vectoriala cum spune si kratos, pentru ca poti sa tiparesti la orice scara tiparele alea fara sa fie afectata claritatea si finetea liniilor desenate.
poti alege din mai multe variante, pana vei gasi unul care ti se pare cel mai la indemana, iti recomand sa urmaresti anunturile de angajare sa observi cam ce programe folosesc firmele care au nevoie de un grafician cu abilitatile astea. daca tot inveti sa poti sa si profiti mai tarziu din cunostintele astea. cel mai mult am vazut ca e folosit adobe illustrator

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

AutoCAD. Este versiune pentru arhitectura si pentru chestii tehnice de asemenea.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Home plan pro v5. 2. 13. 1 Bean. Pentru facut proiecte si schite pentru case este excelent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Case>Google SketchUp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu chif arhitect

| valicavaly a răspuns:

Ashampoo 3DCAD arhitecture aici vezi cum se foseste http://www.youtube.com/watch?v=dJ2O30i87Uw