| RAY a întrebat:

Te-a dezamăgit puternic vreodata un bun prieten/a? Cum anume?

48 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, pentru ca am grija cui ii spun despre mine lucruri si ceea ce fac, cel mai bine e sa pastrezi si acel ceva pentru 'casa'.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Bravo,nota 10

| Freya1 a răspuns:

O dată? De N ori.
O verişoară după ce i-am fost alături în nişte situaţii nasoale ea mă minţit în legătură cu un băiat, nu mă ajutat atunci când mi-a fost greu, mă vorbit de rău etc.
O prietenă ce după ce am fost de mici ca şi surorile şi i-am dat şi de îmbrăcat a ajuns să mă jignească şi să îmi scoată poveşti în liceu doar pentru că eu eram oarecum mai bine văzută decât ea.
O altă lângă care am fost şi când nu am putut o dată să o ajut nu mi-a mai călcat pragul.
Altă ce se înscris cu mine la acelaşi liceu şi după să mutat fără să mă anunţe.
Alta cu care trebuia să merg să ne angajăm şi ea să dus în altă parte la o altă fată la muncă.
Una ce a fost cu mine de când mi-am cunoscut iubitul până o perioadă lungă de timp şi ştia ce relaţie avem şi ce am tras iar când ne-am despărţit după 8 ani de relaţie şi-a petrecut sărbătorile cu el.
Altă ce a vrut să îmi sărute un fost iubit...
Un băiat cu care m-am înţeles super bine mi-a scos vorbe urâte şi în fata mă minţea frumos.
Ehe ee, de aia nu mai am eu prieteni.

| RAY explică (pentru Freya1):

Pacat naty, eu am pățito cu cel mai bun asa zis prieten care ma facea cu iubita mea (prima), am simtit ca lumea întreaga se prabuseste peste mine

| RAY explică (pentru Freya1):

Mai omule tu toata viata ai fost bataia de joc a altora, e trist

| SG1995 a răspuns:

Da, destul de. A pretins de faptul că sufeream emoțional datorită unei dragoste neîmpărtășite, și a profitat de starea mea de spirit ca să-i împrumut sume de bani, pe care nu i-am mai primit.

| RAY explică (pentru SG1995):

Trist seby

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Nu e trist, am învățat din greșeli.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, am prieteni superbi.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Hai sa dam un raspuns serios

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu stiu cine-s astea, dar avand in vedere ca amandoua au facut video-uri pe tema asta, mai mult ca sigur ii o chestie de marketing

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Nu asta conteaza, ai avut dezamagiri?

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Cu o singura prietena am rupt legatura de 2 ani, dar stim de ce, si stiu ca se gandeste la mine si eu la ea. E dintr-o chestie familiala si atat, daca am avea ocazia sa vorbim, am fi ca intodeauna.
N-am avut alte dezamagiri. Chiar sunt norocoasa la capitolul asta.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

In dragoste?

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Da

| Lioana a răspuns:

Daca m-a dezamagit nu era un bun prieten. Prietenii buni nu dezamagesc niciodata.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Lumea e curva deci nu ma pot astepta la alt ceva deci da am fost dezamagit de sute de ori si mi-am dat seama ca nu exista prieteni ci doar cunostinte, amici persoane cu care comunici si faci schimb de pareri, si care la un moment dat te sapa pe la spate cand tie lumea mai draga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu cred

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Asta e

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Am spus nu cred, nu ca stiu ca nu ai fost, daca nu ai fost bravo tie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Mda,bravo mie.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de ce evolutia nu a promovat psihopatia si lipsa de empatie, as vrea sa fiu ca tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nup,n-ai vrea si nu mai folosi termeni pe care nu-i înțelegi. Oricum nu sunt asa.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Repet am spus ca cred nu ca stiu cum esti, cred ca esti indiferenta, rece, antisociala, dar tu poti fi total invers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai m-a dezamagit ma stiu cu el de aproape 17 ani o viata de om ai zice? Exact. Dupa o viata in care am fost colegi la gradinita, scoala, liceu s-a gandit el acum vreo 3 ani sa-si faca alt prieten zis pentru el si "frate" ala fiind coleg in aceeasi clasa cu mine eu nu zic sa nu socializeze cu alti oameni dar sa ma arunce ca pe o masea stricata dupa atatia ani mi se pare umilitor.Ba mai mult acum ma suna doar cand se plictiseste odata la 3 luni sau cand fracsu nu e disponibil.Asa ceva nu se face sa renunti la un om care ti-a fost alaturi tot timpul si la bine si la rau.Dar asa este viata e plina de surprize neplacute! Ba mai mult maica-sa are tupeul jegos sa se etaleze cu baiatul ei tot timpul in timp ce maica-mea imi repeta de ce nu pot fi ca prietenul meu "bun". Timp de 17 ani am serbat impreuna anomastici am stat langa el cand nu avea absolut intelegere de la nimeni era ratatul clasei dar eu am continuat sa vorbesc cu el.Acum mai nou are o iubita deci omul e mai arogant are cu ce se etala maica-sa eu primind vesnica intrebare:Tu de ce nu poti fi ca el? Acum 2 luni a fost ultima oara cand am vorbit cu el si atunci se lauda cu ce a mai facut el eu nu contam in discutie...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Gunoi uman, chiar era un ratat

| PumpkinDoll a răspuns:

Dar nici n-am vreo asteptare mare de la ei, de fapt n-am nici o asteptare.Nici nu ma bazez pe prieteni indiferent de situatie.Pentru mine prietenii is persoanele cu care vorbesti azi asa de plictiseala si mai vorbesti cu ei peste 4-5 luni la un telefon(Chiar imi pare bine ca am ''prieteni'' care nu ma dearnjeaza pentru ca nici eu nu-i deranjez pe ei). Raspunsul e 'NU'

| DeathOfDreams a răspuns:

Mulți. Am pierdut numărătoarea.
Most people are shitty and it's only the beginning.
A lot of them will disspoint me either in the future and this is caled "process of life".

| mihaicelsfant a răspuns:

Yep

| IoanaRoman09 a răspuns:

N-am avut si n-o sa am asa ceva, deci nu.

(Scuze daca vezi asta, Mihai)

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Cine e mihai?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Un baietel de pe-aici : ))

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Vrea sa te iubeasca? si nu vrei, ce fata rea

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Ce te face sa crezi ca vrea sa ma iubeasca?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

E ironie

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Pacat ca nu s-a prins si Mihai

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Cine e mihai asta?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Asa curios esti?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Da,imi tai venele daca nu aflu

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Perfect,asta voiam sa aud. Faci si un video si in caz de supravietuiesti mi-l trimiti si mie?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Stai si asteapta, fi pe faza

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Hai

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Tu crezi ca satana chiar exista?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar crezi ca Dumnezeu exista?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Nu

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Alegerea ta : ))

| AlMaDi a răspuns:

Dezamagita sunt mereu de oameni, si nu trebuie sa-mi fiu cei mai buni prieteni.
Cum anume? ...nu cred ca asta conteaza.
Dezamagirea apare atunci cand tu te astepti la un cu totul si cu totul alt comportament, raspuns, atitudice.
Acum putin timp, am fost dezamagita de comportamentul unui domn, in situatia in care ne aflam.
Si m-am gandit, ca nu sunt suparata pe el, ci clar dezamagita.
Soarta mi-a dat in ziua respectiva, sa arunc un ochi asupra unui video care avea drept subiect, dezamagirea.
Spunea ca omul acela care ne dezamageste nu e devina, ci chiar noi deoarece, nu am evaluat persoana corect, ca ea nu este in niciun caz asa cum noi am crezut.
Am fost de acord cu el, 5 min, dupa mi-am spus "e prost", poate si din orgoliu, nu imi place sa gresesc.
Iti voi si spune de ce nu am fost de acord cu el. Daca acea persoana, am simtit-o intr-un anumit fel, nu pot sa anulez totul, doar ca eu sunt suparata.
In acel moment, eu am considerat ca este x, y, z, si asa este, pentru ca la un moment dat nu mi-a convenit mie, alegerea lui, opinia lui, nu e de vina nimeni.
Mereu o sa fi dezamagit, dar cred ca e importat sa te gandesti ca acea persoana nu e diferita de cum ai vazut-o, ci doar mai e si in alte comuri, are si alte culori pe care nu le-ai vazut.