| RAY a întrebat:

Te-a dezamăgit puternic vreodata un bun prieten/a? Cum anume?

48 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O dată? De N ori.
O verişoară după ce i-am fost alături în nişte situaţii nasoale ea mă minţit în legătură cu un băiat, nu mă ajutat atunci când mi-a fost greu, mă vorbit de rău etc.
O prietenă ce după ce am fost de mici ca şi surorile şi i-am dat şi de îmbrăcat a ajuns să mă jignească şi să îmi scoată poveşti în liceu doar pentru că eu eram oarecum mai bine văzută decât ea.
O altă lângă care am fost şi când nu am putut o dată să o ajut nu mi-a mai călcat pragul.
Altă ce se înscris cu mine la acelaşi liceu şi după să mutat fără să mă anunţe.
Alta cu care trebuia să merg să ne angajăm şi ea să dus în altă parte la o altă fată la muncă.
Una ce a fost cu mine de când mi-am cunoscut iubitul până o perioadă lungă de timp şi ştia ce relaţie avem şi ce am tras iar când ne-am despărţit după 8 ani de relaţie şi-a petrecut sărbătorile cu el.
Altă ce a vrut să îmi sărute un fost iubit...
Un băiat cu care m-am înţeles super bine mi-a scos vorbe urâte şi în fata mă minţea frumos.
Ehe ee, de aia nu mai am eu prieteni.

| RAY explică (pentru Freya1):

Pacat naty, eu am pățito cu cel mai bun asa zis prieten care ma facea cu iubita mea (prima), am simtit ca lumea întreaga se prabuseste peste mine

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, am prieteni superbi.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Hai sa dam un raspuns serios

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu stiu cine-s astea, dar avand in vedere ca amandoua au facut video-uri pe tema asta, mai mult ca sigur ii o chestie de marketing

| RAY explică (pentru supadeceapa):

Nu asta conteaza, ai avut dezamagiri?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Cu o singura prietena am rupt legatura de 2 ani, dar stim de ce, si stiu ca se gandeste la mine si eu la ea. E dintr-o chestie familiala si atat, daca am avea ocazia sa vorbim, am fi ca intodeauna.
N-am avut alte dezamagiri. Chiar sunt norocoasa la capitolul asta.

| RAY explică (pentru supadeceapa):

In dragoste?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Da

| IoanaRoman09 a răspuns:

N-am avut si n-o sa am asa ceva, deci nu.

(Scuze daca vezi asta, Mihai)

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Cine e mihai?

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Un baietel de pe-aici : ))

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Vrea sa te iubeasca? si nu vrei, ce fata rea

| Drimmero a răspuns:

Nu, pentru ca am grija cui ii spun despre mine lucruri si ceea ce fac, cel mai bine e sa pastrezi si acel ceva pentru 'casa'.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Bravo,nota 10

| AlMaDi a răspuns:

Dezamagita sunt mereu de oameni, si nu trebuie sa-mi fiu cei mai buni prieteni.
Cum anume? ...nu cred ca asta conteaza.
Dezamagirea apare atunci cand tu te astepti la un cu totul si cu totul alt comportament, raspuns, atitudice.
Acum putin timp, am fost dezamagita de comportamentul unui domn, in situatia in care ne aflam.
Si m-am gandit, ca nu sunt suparata pe el, ci clar dezamagita.
Soarta mi-a dat in ziua respectiva, sa arunc un ochi asupra unui video care avea drept subiect, dezamagirea.
Spunea ca omul acela care ne dezamageste nu e devina, ci chiar noi deoarece, nu am evaluat persoana corect, ca ea nu este in niciun caz asa cum noi am crezut.
Am fost de acord cu el, 5 min, dupa mi-am spus "e prost", poate si din orgoliu, nu imi place sa gresesc.
Iti voi si spune de ce nu am fost de acord cu el. Daca acea persoana, am simtit-o intr-un anumit fel, nu pot sa anulez totul, doar ca eu sunt suparata.
In acel moment, eu am considerat ca este x, y, z, si asa este, pentru ca la un moment dat nu mi-a convenit mie, alegerea lui, opinia lui, nu e de vina nimeni.
Mereu o sa fi dezamagit, dar cred ca e importat sa te gandesti ca acea persoana nu e diferita de cum ai vazut-o, ci doar mai e si in alte comuri, are si alte culori pe care nu le-ai vazut.

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Ce te face sa crezi ca vrea sa ma iubeasca?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

E ironie

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Pacat ca nu s-a prins si Mihai

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Cine e mihai asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Asa curios esti?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Da,imi tai venele daca nu aflu

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Perfect,asta voiam sa aud. Faci si un video si in caz de supravietuiesti mi-l trimiti si mie?

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Stai si asteapta, fi pe faza

| SG1995 a răspuns:

Da, destul de. A pretins de faptul că sufeream emoțional datorită unei dragoste neîmpărtășite, și a profitat de starea mea de spirit ca să-i împrumut sume de bani, pe care nu i-am mai primit.

| Lioana a răspuns:

Daca m-a dezamagit nu era un bun prieten. Prietenii buni nu dezamagesc niciodata.

| IoanaRoman09 a răspuns (pentru RAY):

Hai

| RAY explică (pentru IoanaRoman09):

Tu crezi ca satana chiar exista?

| RAY explică (pentru SG1995):

Trist seby