| împreunăfacembine a întrebat:

Știe cineva... Daca am un blog personal și sunt colaborator la un ziar și o revista pot sa îmi fac de unul singur legitimația de presă?

Deoarece respectivele publicații nu înmânează legitimații de presă pentru colaboratori

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți, dar de obicei aceasta este ștampilată de instituția emițătoare. așa că dacă ți-o faci singur, ai o problemă.

| împreunăfacembine explică (pentru sadrian46):

Păi e legal sau nu sa o fac?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru împreunăfacembine):

Nu există lege care îți interzică, dar ce o să scrii pe ea? Pe cine reprezinți? Cine te autorizează să te legitimezi cu ea? Tu însuți? Este ilegal să îți atribui calitâți oficiale care îți aduc foloase necuvenite.

| Miauti a răspuns:

Eu nu inteleg cu ce te ajuta?