| NarcisEu a întrebat:

Toti introvertitii au probleme cu stima de sine? Ce avantaje credeti ca are un introvertit fata de un extrovertit?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ci eu în lumea mea mă simt nemuritor și rece" - ME

- nu mi se pare a fi pe-aici vreun așa zis avantaj

| vladhacker123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu stiu, sierra voiam sa te intreb ceva cum poate sa zica cineva ca nu conteaza mediul in care te nasti, de exemplu una e sa faci o scoala la un liceu bun si alta e intr-un sat uitat de lume si 2. daca te nasteai in Africa sau Ferentari Bucuresti acum 10 ani ce sanse aveai in viata? cati dintr-un cartier rau famat ajungeau sa faca ceva bun in viata? daca te-ai fi nascut intr-un cartier linistit din Bucuresti erai avantajat clar.

| sierra1 a răspuns (pentru vladhacker123):

"nu conteaza mediul in care te nasti" - cine a zis asta, gresește.

Cu toate astea, nu inseamnă că nu poți să răzbați, din orice mediu, DACĂ ai "resurse" și determinare

| LordCristobal a răspuns:

Marele avanataj rste ca un introvertit poate fi mai destept decat un extrovert daca ar stii sa isi foloseasca calitatile si sa isi expliateze potentialul.
Un introvertit desi nu are calitati de socializare pe parte de creier sta foarte bine deoarece are o minte analitica buna care ii permita sa inteleaga orice si sa descifreze cele mai grele probleme si sa inteleaga cele mai grele lucruri.

| CleanHeart a răspuns:

Nu toți
Eu sunt introvertita și am o încredere mare în mine și în societate mă pot comporta cu ușurință ca cea mai sociabila persoana
Avantaje probabil e mai atent la detalii și gândește mai mult

| Harley18 a răspuns:

Cam da, cei extroveriti sunt mai deschisi noilor provocari si oamenilor.
Oamenii introvertiti stau in coltul lor.

| antimasonerie a răspuns:

Nici un avantaj