| anonim_4396 a întrebat:

Ești un om extrovertit sau introvertit?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Introvertit în general dar dacă prind încredere într-o persoană și e acel ceva care să mă facă să mă simt bine când îi spun anumite lucruri capăt foarte multă nevoie de a spune ceea ce simt și devin extrovertit.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Nu meritam...

| anonim_4396 explică (pentru T0T):

taci.

16 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Mai mult introvertit.

| RAY a răspuns:

Esti introvertit daca

1. Chiar si cel mai nesemnificativ eveniment poate sa te opresca in luarea unei decizii majore.
2. Adesea, te inchizi in tine si traiesti exclusiv cu amitirile tale date de o carte frumoasa, un film bun sau un concert de calitate, amintiri care iti tin de urat pentru o luna intreaga.
3. Ai putini prieteni. Socializezi greu cu oamenii, mai ales cu necunoscutii. Ai doar 1-2 prieteni.

4. Iti amintesti situatia ca un intreg, mai degraba, decat pe bucati.
5. Incerci sa eviti aglomeratia, muzica tare si compania zgomotoasa.
6. Preferi sa lucrezi cu un volum mic, dar concentrat de informatie, decat cu un intreg flux.
7. Iti place sa te fotografiezi langa suveniruri si diverse ornamente.

8. Cu greu te adaptezi unui nou mediu, altui colectiv.
9. Te simti confortabil intr-o masa mare de oameni, unde poti usor ramane neremarcat.
10. Preferi singuratatea, simtindu-te mai liber si lejer in intimitatea domiciliului.
11. Esti unidirectional, iti aperi mereu principiile.

12. Te ingrijesti de sanatate si esti mai degraba adeptul preventiei decat al tratamentului.
13. Mai intai digeri problema, apoi iei decizia.
14. Uneori ti se spune ca ar trebui sa privesti mai indelung lucrurile, dar tu crezi ca nu e asa.

Daca ai colectat cele mai multe raspunsuri pozitive din cadrul unui set optional, esti extrovertit sau introvertit. Dar, daca ai un numar egal de raspunsuri pozitive din ambele seturi de intrebari, atunci esti ambivert, natura duala careia ii sunt caracteristice trasaturile ambelor grupe. De fapt, nici nu e de mirare ca cei mai multi oameni se incadreaza in aceasta categorie.

| RAY a răspuns:

Cred ca 90% sunt introvertit si 10% extrovertit

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Extrovertit,ma dezbrac singur mami, numa vino mai repede ca te dezbrac si pe tine.Da hai odata ca imi e frig si imi ingheata toate cele. laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

ți-e frig și vrei să te mai și dezbraci? măi, stai cuminte.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai hai sa ma incalzesti mrrrr laughing

| Cameliapantiru a răspuns:

Sunt extrovertita, imi place sa-mi exprim sentimentele, emotiile, slabiciunile, preferintele, nemultumirile in fata celor dragi, am o relatie sincera si frumoasas cu familia mea, imi place sa-mi fac multi prieteni, sa pastrez prieteniile intreaga viata (am 3 prietene de peste 20 de ani, inca din anii adolescentei) si sa stabilesc cu acestia o relatie de incredere si deschidere reciproca, sunt foarte apropiata de elevii mei, comunicam foarte mult si ii incurajez, pe cat posibil, sa invete si ei a se exprima deschis si a sustine, argumentat, un punct de vedere( cred ca e unul dintre scopurile principale ale educatiei unui copil/adolescent).

| Eduard619 a răspuns:

In general extrovertit dar mi se intampla sa fiu si introvertit in preajma anumitor persoane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Introvertit. Tu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

undeva între happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt introvertit.

| gingergirl1 a răspuns:

Hm...undeva la mijloc. Starea mea depinde foarte mult de persoanele cu care interactionez in acele momente, de contexte s.a.m.d
Ma "deschid" destul de repede in fata unei persoane, adica, dau prea multe detalii despre mine si cateodata nu e bine laughing Pe de alta parte, nimeni nu stie exact ce simt sau ce gandesc. Nici eu nu stiu, uneori laughing

| Daniellllll1 a răspuns:

10% extrovertit 90% introvertit

| nlko a răspuns:

Undeva la mijloc.