| Lareas a întrebat:

Unde v-ați cunoscut jumatatea?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La morga, de când m-am uitat in ochii mei mă paralizat privirea ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

La liceu

| VoidEternal a răspuns:

La librarie.

| Madaxo97 a răspuns:

La locul de munca

| Lareas explică (pentru Madaxo97):

Eu nu reușesc nicaieri

| Madaxo97 a răspuns (pentru Lareas):

Îmi pare rău. Mai încearcă, poate si pe aplicațiile de dating sau grupuri de matrimoniale de pe Facebook

| Lareas explică (pentru Madaxo97):

Tot încerc de ani pe ele

| Miruna333 a răspuns:

La munca

| CIVIC1 a răspuns:

La un majorat.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Eu nu reușesc

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Ce nu reușiți? Dezvoltați cu subiect si predicat răspunsul dvs.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Nu reușesc sa imi gasesc iubita niciunde

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Ce vârstă, inaltime si ce greutate aveti?
Ce studii aveti?
Suferiti de vreun handicap psiho-somatic? Daca da, ce anume?
Apartine-ti vreunei etnii? Daca da, carei etnii?
Ce așteptări aveti fata de persoana feminină căutată?

Dati aceste informații cu sinceritate și sub conditia anonimatului si puteti primi răspunsuri mai detaliate.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Am 28 de ani, 1.87, 85 de kg.Liceul.Nu am handicap.Am.asteptari sa ma iubească.

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Dar tu est convins că poți împlini cu adevarat asteptarile unei fete, legate de iubire, afectivitate din partea ta?

| CIVIC1 a răspuns (pentru CIVIC1):

Etnie, loc de munca?

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Eu zic ca da

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Manipulant marfa, român

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Iesi in timpul liber la o cafea, la un suc cu un prieten, o cunostinta din localitatea ta de domiciliu. Evita consumul de alcool.
Observa părțile feminine din jur si alege ce te-ar interesa.

Iesi in timpul liber la plimbare cu un prieten, o cunostinta in localitatea ta de domiciliu.
Observa părțile feminine întâlnite si selectează ce te-ar interesa.

Participă la evenimente precum: cununii, nunti. Observa partile feminine ce te-ar interesa.

In toate aceste situatii, dacă ai identificat o parte feminină ce te atrage, căuta informații despre ea la cunostinte, prieteni, rude, etc.

Evita femeile divorțate.

Fă-ți curaj, intra in discutie cu fata respectiva, fii sincer, fii respectuos cu ea.
Invit-o la o plimbare, la o cofetărie și fii sincer in continuare in discutii cu ea. Evita consumul de alcool în tot acest timp.
Evita vorbele deocheate, ipocrizia, barfa in discutii, cauta sa discuti cu ea subiecte identificate ca fiind comune ambilor., discutați sincer despre obiceiurile si adictiile fiecăruia dintre voi.

Evita tentația de a-i propune să se culce cu tine si deschide discutii referitoare la comportamentul avut cu fostii ei prieteni. Asa poti afla daca a mai fost tăvălita prin paturile altor bărbați.

Mai departe e alegerea ta.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Nu am niciun prieten

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Atunci poate ai cunostinte, rude, verisori, vecini de bloc, foști colegi de scoala, colegi de serviciu sau macar un tată care sa te inteleaga si sa iasa cu tine la o cafea, la un suc, la o plimbare.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Tata care sa ma înțeleagă? Habar nu are de mine.Verișorii mei mereu m-au considerat inferior.Colegii de munca nu vor sa iasă deloc.

| CIVIC1 a răspuns (pentru Lareas):

Raspunsul tau indica spre anumite stari specifice trăirilor depresive si spre o stima de sine foarte scăzuta, cauzate de golul afectiv din interiorul tau.
Daca esti intr-adevar motivat sa te ridici, hotarat sa depășești consecințele traumelor trecutului atunci ti se deschide oportunitatea unica de a umple masivul gol din interiorul tau cu iubire sincera si Adevăr.

| Lareas explică (pentru CIVIC1):

Și iubită unde găsesc?