| florynna93 a întrebat:

URGENT Tocmai m-am oparit cu apa clocotita pe mana(toate degetele mainii stangi). stie cineva ce sa fac sa nu ma mai usture? plz funa si vot

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Pune repede mana sub apa rece si tine-o acolo macar 10 minute. Apoi fuga la farmacie si pune-o sa-ti dea ceva pentru arsuri, eu recomand "Pantenol" sau ceva de genul, e un spray cu spuma care se aplica pe arsura si nu doare, are efect foarte bun.

3 răspunsuri:
| Reanna a răspuns:

1. mergi la doctor
daca nu vrei :
2. racoreste-ti mana cu apa rece
3. foloseste crema de galbenele, ajuta mult la arsura
4. si Bepanten (tubul cu crema) e bun

| Annd a răspuns:

Du-te la doctor, el o sa te ajute cel mai binewinking

| 19marian60 a răspuns:

Bate doua albusuri de ou si ungete pe zona afectata, miine la farmacie, noroc