| AnonimaTimida a întrebat:

Simt furnicaturi in palma, degetele mainii stangi de azi de dimineata iar ametita ma simt de vreo 2 saptamani,aseara am avut o durere de ovare groaznica si am luat un aulin apoi mi-a trecut.
La ce doctor ma pot duce la privat? Neurolog, pentru mana? Sau generalist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai mergi la medicul de familie sa iti ia o tensiune, posibil sa o ai mare sau foarte mica, amandoua pot da ameteli mari.
Amorteala din mana stanga poate fii legata de o problema de inima, dar asta va stabilii medicul generalist unde sa te trimita.

| Deliiiia a răspuns:

In primul rand la medicul de familie unde ii explicati situatia si va va face trimitere spre un specialist si eventual analize de sange.

| AnonimaTimida explică (pentru Deliiiia):

Nu am medic de familie