| Ryss a întrebat:

Vi se pare normal ca un profesor să dea cate opt-nouă-unsprezece note elevilor doar pe primul semestru‚ excluzându-l pe al doilea?
Și asta la o clasă de a opta‚ la chimie.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Un profesor poate da cate note vrea el, adica pana se umple rubrica aceea. Iar atata timp cat media e aceeasi indiferent daca sunt trecute note mai multe pe sem 1, nu e nicio problema.

| Kaℓi a răspuns:

Recordul meu e 21 de note la matematica, in clasa a XII-a. Norocul a fost ca nu aveam absente, si au incaput cateva si in rubrica aia.

| georgyanaaa a răspuns:

Profesori pot da note multe indiferent problema este ca daca pe primul sunt proaste si pe al doilea la fel exista riscul de a ramane corijent nu conteaza ca sunt multe macar sa fie bune la mine o colega tot la chimie are trei de 3 deci este praf

| Ryss explică (pentru georgyanaaa):

Ei‚ la mine nu e vorba de problema asta.
Problema e că avem o profesoară de chimie care ne ține din teste-n teste și din note în note. E aiurea rău de tot cu ea‚ fiindcă sunt exerciții grele. Știe că nu înțelegem și cred că intenționat ne dă.