| Aliison a întrebat:

Vreau și eu statusuri de prietenie falsă.
Dau fundă la cele mai frumoase!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevaraţii prieteni sunt aceia care se află alături de noi atunci când ni se întâmplă lucruri bune şi se bucură de victoriile noastre. Falşii prieteni apar în momentele grele, cu mutra plouată, "de solitaritate" cu noi, dar de fapt suferinţa noastră îi consolează pentru viaţa lor mizerabilă.

Citatul următor, se poate referi atât la prietenie adevărată,cât şi falsă. Depinde din ce perspectivă îl iei:

Timpul cere vamă oricui,cu excepţia prieniei!

Nu cred că există prieteni, ci doar momente de prietenie.

De ce spune prietenie adevărată, cand, dacă nu e adevărată, nu e prietenie?

19 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Iti spun bun ramas, astazi te las. Ai fost doar un inger rau mintind ca ma iubeai, I found someone like you, Pleaca maine o sa-mi treaca, Nu mai e timp sa ne mai iubim, nu mai e timp sa ne-mbratisam, nu mai e timp sa ne amagim, Si ce daca. Bafta!

| FailL a răspuns:

Va urasc pe toate fa, fufelor.

n-are rost sa bati apropuri ca's slabe sanse sa se prinda, cel mai bine spui pe fata ce ai de zis.

| Christina a răspuns:

Somewhere there's someone who dreams of your smile, and finds in your presence that life is worth while. So when you are lonely, remember it's true: Somebody, somewhere is thinking of you.

Atitudinea slaba se transforma in slabiciune de caracter

Nobody can go back and start a new beginning, but anyone cand start today and make a new ending.

Un pix. Un jurnal. Si mii de ganduri. Amintiri ramase. Scrise in acele randuri.

Cui ii pasa, ramane acolo chiar si cand gresesti.

Si de ce sa te multumesti cu putin. Cand poti avea totul?

Sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă. aşa că te las. Ne vedem mâine dimineaţă

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

Trăieşte în aşa fel viaţa, încât să nu-ţi pară rău de nici un pas făcut şi de nici un zâmbet dăruit cuiva...

Si îţi promit că-n viitor, o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.

Ce este dragostea? O atractie trecatoare, urmata de traditionalul ''Du-te ma dracu! "

Things to do today : 1. get up 2. survive 3. go back to bed.

Realitatea bate si platoul de filmare... Viata e frumoasa doar cu efecte speciale!

Nu contează dacă mâine o sa descopăr câţiva ghimpi în degete sau câteva zgârieturi în suflet. Vreau să trăiesc!

Nu renunta la toate visele, doar pentru ca unul nu s-a indeplinit!

Fiecare eşec te face mai puternic şi mai optimist!

Pentru a avea valoare în această lume dă atenţie lucrurilor mărunte!

Doar cu optimism poţi învinge greutăţile vieţi!

Nu ne-am născut în puf, dar ne bucurăm de viaţă. Putem zâmbii dacă vrem, în fiecare dimineaţă!

Ca să poţi să îţi depăşeşti instinctele, trebuie să ştii să îţi controlezi voinţa!

Aşa că alungă grijile, ridică mâinile, agitație, gălăgie, scoate foile, vreau să aud că strigă fiecare: " Dacă timpul curge, să curgă în pahare! "

Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.

A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

Nu vreau să pun o poveste cu "Happy end!" pe beat, ci vreau una care va dura la nesfârşiiit

Am văzut că sinceritatea nu aduce întotdeauna bucurii, dar mai are încă susţinători rătăciţi.

E mai bine să arzi, decât să te stingi incetişor.

Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.

Important nu este să spui "Iată ce au făcut din mine", ci "Iată ce am făcut eu din ceea ce au făcut din mine".

Niciodată să nu implori. Apreciază.

Deşi e un android care nu are sentimente, cu siguranţă a reuşit să le stârnească în alţii.

Ciudat, mi se pare că oamenii fug de fericire, nu o caută.

o Laşitate înseamnă nu numai să eviţi sau să fugi, tot laşitate e şi dacă nu-ţi pasă.

Nu există dragoste aşa cum este prima iubire.

Să lăsăm femeile frumoase bărbaţilor fără imaginaţie.

Unele lucruri sunt atât de ridicole încât nu-ţi poţi stăpâni râsul. Să mori de râs e cu siguranţă cel mai grozav mod de a muri!

Am mare încredere în fraieri; prietenii mei numesc asta încredere în sine.

Mi-am pierdut minţile; am, însă, lungi şi îngrozitoare episoade de sănătate mintală.

Rămâne ca fiecare să aibă amintirile pe care le merită.

În primul rând, sunt conştient că trăiesc într-o ţară de misogini.

Şi azi voi pune pe hârtie plictiseala mea. Pentru cititori. Să se plictisească şi ei.

M-a ucis. Din punctul lui de vedere.

Singurătatea se obţine, fie trăind în deşert, fie înconjurându-te de oameni neînsemnaţi.

M-au întrebat de unde culeg aceste gânduri. Mărturisesc cu ruşine: din capul meu, proprietate personală

Când îţi doreşti foarte tare un lucru, pur şi simplu te apuci de treabă. Nu te gândeşti cât de greu o să fie.

Doar ceea ce am pierdut îmi aparţine pentru totdeauna.

Consider că cicatricile sunt sexy - dovedesc faptul că ai făcut o greşeală care a dus la dezastru.

Nu supravieţuiesc speciile cele mai puternice, nici cele mai inteligente, ci cele mai uşor adaptabile.

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Stiu sa iubesc stiu sa ranesc nu te juca sti trisa
Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga nu te grabi vei reusi
nu e prima oara cand ratezi ce`i bun. nu te mai gandi acum viata asta zboara si o sa te doara ca nu ai vrut acum dar nu poti sa sp din prima ce vrei asa ca nu mai pierde timpul daca ma vrei
"Poti sa faci ce vrei, dar dupa aia suporti consecintele! iti plac tendintele, iubesti fetitele Fraiere se plateste scump prostia si fitele!"

Ea e rebela, dar e femeie fidela.Se aude? poc, poc, poc? sunt picioare fine ambalate in pantofi cu toc
Si cand o vezi cu el de mana lasi capul in jos si iti vezi d drum gandindute la ce ai pierdut
Fata` asta `! ` `. Nu `e proasta` deloc`!`.Nu `se vinde` ieftin `. fiindca` ea vrea TOT`!`
Am crescut!`Am lasat in urma` un trecut! si-acum, cu capu` sus, pot spune ca am ajuns unde am vrut!"

"Poti sa vopsesti o cioara in alb ca nu va fi porumbel. la fel cum nici una dintre voi nu va fi ce am fost eu pentru el
Ce-i aL meu e PuS deoparte Sa va Fie clar La Toate"

nu mai baga texte d`astea…uite`te putin la mine Stiw ca te doare cand ma privesti din departaree Uite ce`ai pierdut pe zi ce trece, tot`h mai bine imi merge:X"

riveshte'o cum creste p zi ce trrece te innebuneste Vrei sa fie a tha? Imi pare rau nu se va putea Ia'ti adio d la ea
Ea e Barbie vie...dar nu vine dintr`o cutie se imbraca in roz si are pretentii 1000

Tine minte ca o lacrima adevarata e rece La fel si timpul care nu mai trece Am doar simple regrete:-s Iar ce`a fost intre noi. doar FaLse sentimente"

E fata calculata care stie cum si unde sa te faca.Stie cand sa rada, stie cand sa fie suparata.In ochii tai sa fie:SINGURA fata importanta
Am pretentii ` marii `! am intenti bunne `! is nebunaaa ` si`mi ardee de glume
Ai Sa Cauti Persoana MeaH, In Fiecare `EA` Din Viata Ta. Buna Sau Rea, Eu Am Fost Doar A Ta Ea In Orice Moment Poate Fi si-a Altuia

| DarkWerewolf13 a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita:asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.
O simpla comparatie intre prietenii adevarati si prietenii falsi

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Prietenii falsi sunt exact ca buruienile, ii intalnesti la tot pasul!
Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce
Si cate o data iti vine sa le spargi capul dar asta e.te intorci si nu-ti intorci capul
Lasa-i sa sufere nu te merita! O data si o data o sa le para rau.
Te credeam prietena mea, dar te-ai dovedit o fata rea.

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Ma mint si acum, si desi imi este dor, pun orgoliul in fata sentimentelor!

♥Inchisa`ntre patru pereti. Aud` km` singur tu te certsi `! Regrete, lacrimi sau pareri, azi ai ucis ziua de ieri, si-ai ingropat ziua de maine, asa ca PLEACA, binee?

Ma uit pe geam si vad cum totul se prabuseste in jurul meu.nu mai esti tu...inseamna ca nu mai sunt nici eu...

am ganduri interzise. dar mie imi sunt permise si in realitate nu doar in vise.Nu mai sunt aceea care eram acum zabesc atunci plangeam

[ ]~Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita,~[; X]~ hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… ~[:.]~

BRAIN is the engine of your body, but HEART is the engine of your life.

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…
Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.
Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…
Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…
Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis, prietenii falsi pe la spate m-au barfit.
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.
Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat
Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!
Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.
Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.
Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.
Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.
Tradarea, acest cuvant prea greu prelins pe obrazul unui neinsufletit ataca si cele mai intunecate colturi ale unui suflet pur si nebiruit de nici o atingere!
Mi-am ingropat vise, sperante,
Intr-o falsa prietenie.

Am constatat
Pretenul` cel mai apropiat
Plin de invidie m`a tradat

Prietenii rămân prieteni. Cei care nu rămân... înseamnă că n-au fost!

Un prieten de interes este mai primejdios decat un vrajmas.

Fereste-te deopotriva de prietenia dusmanului si de dusmania prietenului.

Prietenia indoieste bucuriile si injumatateste necazurile.

Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

Un om a spus candva o vorba mare. iarta'ti dusmanii ca sa ii enervezi mai tare!

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur
O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

O prietenie trece si prin foc... daca ai prieteni falsi lasa-i in flacari si tu pleaca
M-ai umilit, nu am ce zice,
Cu talentul tău la bârfă
Şi mi-ai arătat, amice,
Prietenie de... târfă.
Prietenul la nevoie se cunoaste ...pe ploaie si pe vant nu te lasa. atunci cand e soare pleaca
Sh cea mai apropiata persoana te vorbeste, toata lumea te` dezamageste
A trecut atata vreme si inca n-au disparut
Rasa de prieteni falsi ce n-as fi vrut sa-i fi avut
Credeam ca am alaturi cel mai bun prieten, dar de fapt aveam cel mai rau dusman
Prieteni sunt cei care te ajuta la bine si la rau, ...nu cei care isi bat joc de tine
Prietenii adevarati nu exista! Intr-un final toti te vor trada... Prietenii falsi apar cand soarele apare si dispar odata cu venirea ploii!
Prietenii te las balta atunci cand iti este cel mai greu
Am aflat ca nu poti avea incredere in nimeni, am aflat ca la cel care te astepti mai putin te poate trada, am aflat ca nimanui nu-i pasa daca sunt fericita sau trista, am aflat ca in lume exista mai multa ura decat prietenie
La inceput nu team iubit prietene ...acum te iubesc ca la inceput
Esti atat de falsa precum sunt cuvintele tale imi spui ca ti la mine si ma ti de rezerva rezerva iti zice ceva "esti mult prea falsa{"
Barfe rele, vorbe rele, nimic nu este bun, nimeni nu iti e prieten adevarat, toti stiu numai sa injunghie pe la spate!
Daca eu sunt subiect de barfa atunci tu cretino esti o tarfa
sper sa te fi ajutat :d

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Învaţă să învingi lacrima cu un zâmbet chiar şi atunci când doare. Învaţă să uiţi de prietenii ce te-au trădat şi gândeşte-te la cei care nu au făcut-o
Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia
E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el
Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima
Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!
Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.
Prieteni ca tine gasesc la orice colt de strada.
Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare. :-J
Daca razi, toti vor rade cu tine? daca plangi, vei plange singur

| DarkWerewolf13 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat si sper ca o sa primesc si o funda

| Valutza_Valy_1998 a răspuns:

1.Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.

2.Prietenul adevarat nu profita de tine, prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva…

3.Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa, dar a doua zi te ajuta sa faci curat, prietenul fals se distreaza, rupe tot si apoi pleaca fericit, nu te ajuta cu nimic …

4.Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

5.Am incredere doar in unul cand mi`e greu, si acela sunt doar eu

| IubiritzaTa a răspuns:

Simplu si la obiect : Nu exista prieteni, ci doar CUNOSTINTE!

| AaNnUuTtZzAa15 a răspuns:

O CrEdEaM Prietena Dar a FoSt Doar O DuSmAnCa

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31

| IoanaSorina a răspuns (pentru FailL):

Sunt cu tine! :3

| Tha_Dora_1999 a răspuns:

Vanzatori

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute