| Cαρѕυηιкα a întrebat:

Vreau si eu Statusuri pentru prieteni falsi, care te barfesc, care se cred ca sunt de partea ta, dar nu sunt!

Răspuns Câştigător
| FunKesha a răspuns:

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimente, beau vise ca si km as bea sperante. u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea. tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti. dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment. m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

2 răspunsuri:
| OchyDeViperă4Love a răspuns:

1.Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi!

2.Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste.

3. In viata trebuie sa fii sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu a altora!

4. omplimentele tale nu ma ridica.criticile nu ma coboara.sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu.nu sunt perfecta nici nu vreau nici nu pot.sunt ceea ce sunt. iar daca nu-ti convine nu ma plang.

5. Un cerc de prieteni nu il faci cu compasul.

6. Fereste-ma Doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc si singura!

7. As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele.

8. ←♥→Nu ma doare ca vorbesti prea mult atat timp cat nici tu nu te superi ca nu te ascult←♥→

9. ←♥→Nu’s fitoasa… prea putin imi pasa… uita’te la tine si apoi vorbeste de mine! Ati uitat: AM TUPEU… Ramane-ti in spate CA IN Fata SUNT EU!←♥→

10. Prietenii falsi sa de BUZZ! astazi fac prezenta

11.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

12. Nimic, niciodata, nu va inlocui pe camaradul pierdut. Caci nu pot fi creati vechi camarazi.

13. Nu are nicio noima sa cersesti prietenia.

14. Imi place sa stiu totul despre noii mei prieteni, dar nimic despre cei vechi.

15. E mai rusinos sa nu ai incredere intr-un prieten decat sa fii inselat de el.

16. Vor exista mereu oamenic are te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine ai incredere si a doua oara.

17. Un prieten adevarat te prinde de mana si iti atinge inima.

18. Un bun si sigur prieten e constiinta ta: n-o ucide, ci las-o sa moara odata cu tine.

19. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

20. Drumul catre casa unui prieten nu e niciodata lung.

Funda?

| teo3D a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr. o lacrima si se termina cu un sarut

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna

Prieteni adevarat? ha...Nu exista! Toti, mai devreme sau mai tirziu te tradeaza! Prietenii se schimba, iar tu ramii acelasi!

Sa nu-ti fie teama de dusmani! Ei pot doar ucide! ie-ti teama de prieteni!

Suferinta aduce o lacrima...Prietenia aduce unu zambet...Doar prin prietenie se poate invia o flacara numita iubire!

Un prieten adevarat nu te consoleaza atunci cand ai gresit ci te cearta, un prieten adevarat nu-ti spune vorbe dulci ci realitatea ca sa iti dai seama unde gresesti...

O prietena adevarata nu se supara dupa ce ii spui un adevar. Daca ar fi cu adevarat prietena ta nu s-ar supara dintr-o prostie.In timp ajunge sa te tradeze...nu aveti incredere in oricine ca dupa aceea o sa regretati

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.