| SupradozaDeViseXD a întrebat:

1 Ce este un lubrifiant?
2 Cum arata?
3 Cum se pune, aplica sau cum s-o spune?
Va multumesc anticipat pentru raspunsuri, cel mai bun si cel mai rapid raspuns primeste

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca te referi la lubrifiantul pentru mecanisme fine, este un ulei special pentru mecanismele care necesita ungere, ceasuri, roti dintate, lagare, etc. Daca te referi la lubrifiantul pentru sex, atunci este un produs special care se gaseste numai la sex-shop si care este folosit de obicei la dezvirginare sau la sexul anal.Se pune la locul faptei!

3 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Dar la ce-ti foloseste sa stii asa ceva? Ai o relatie sexuala? Cauta in dex si ai sa vezi ce inseamna lubrifiant. Nu mi se pare adecvat varstei tale sa stii asa ceva si nici nu ai nevoie. cei in varsta au nevoie de asa ceva(si neputinciosii)

| TeoPT a răspuns:

Lubrifiant este o substanta care se aplica pe organele genitale pentru a limita frecarea intre acestea, sa faca actul sexual sa dureze mai mult, sa produca un orgasm mai intens etc.

Si saliva, sapunul sunt lubrifiante. (scuze ca v-am facut scarba cu saliva). Dar se gasesc si sub forma de unguent, crema, la farmacie.

Se pune pur si simplu pe organele genitale.

Alte răspunsuri