| Mosotti a întrebat:

A testat vreun baiat dispozitiv de stimulare a prostatei de la sex shop? Adica ala ca un penis mai subtire de ciuciuc. Eu am cumparat prima data si nu a mers, nu imi atingea prostata dupa intromisiune, m-a dat cu lubrifiant, tot, dar degeaba. L-am aruncat de draci pe geamul de la baie, noroc ca fereastra e intr-o curte interioara, ca altfel cadea la cineva in cap.

Am cumparat din alta parte alt model, la fel, nu atinge acolo, nu inteleg. Am si lubrifiant si tot, intra dar nu are efect.
Pentru cine nu stie despre ce este vorba, prostata e cam punctul G la barbat, daca o atingi ai un orgasm teribil fara sa te atingi, exista si prostituate care ofera acest serviciu de stimulare a prostatei, cu degetul in anus atinge aia.

Vreo idee de ce nu merge?! Sunt prost proiectate?

52 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Slabe sanse sa fie prost proiectate sau sa ai o desensibilizare in zona respectiva, e posibil sa nu stimulezi zona care iti da acea stimulare. Ai putea sa incerci cu degetul (nu e foarte adanc situata), intrand drept si lovindu-te de o flexura perineala, apoi incercand sa masezi si sa vezi daca "gadila". Daca asa e, atunci ai gasit zona.

| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

Mda, si eu cred ca nu am atins-o, nu are de ce sa fie insensibila, ciudat, in mod normal trebuiau proiectate sa mearga la toti, ca in general anatomia e aceiasi. Nu stiu daca degetul e destul de lung sa atinga, ca scula aia era mai lunga si nu ajungea oricat o mai miscam eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Eu ti-am spus ce parere am eu, daca vrei, mai departe, e un internet plin, sunt sigur, de tutoriale si/sau filmulete capabile sa iti explice ce si cum sa faci. Ia-o de la 0, cu mintea deschisa si sunt sigur ca va fi bine la urma urmei.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru anonim_4396):

M-am mai uitat, sincer nu am incercat cu degetul, de ce sa mint, dar daca am miscat ala cand era inauntru, banui ca ar fi trebui sa mearga, dar poate ai dreptate cu degetul miscare e mai flexibila.

| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Nu e nici o obsesie, e ceva normal atat timp cat nu se exagereaza, e o placere si e binevenita. E o fantezie in sine chiar daca cineva are sau nu are partener. Te iei dupa altii care sunt contra la asta, ori religiosii, ori aia cu probleme la cap care nu pot avea placere, ca astia in general sunt contra, uneori societatea romaneasca din innapoiere. E f normal si la femei si la barbati.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Tu ai o problema psihologica de te refugiezi in sport, iti reprimi dorinta de masturbare probabil. Pai placerea aia e de dorit, la masturbare dureaza cam 12-13 secunde, am cronometrat, dar merita, cel putin pentru mine si altii. Pai da, am si multe alte placeri, insa si pe asta pe langa alea. Iar aia cu obsesie si se scapa greu, nu e ceva crima, hotie sau ceva de care sa se vrea sa se scape, zic la o adica doar.
Plus ca asta ajuta sa fim mai selectivi la parteneri, si pentru fete si pentru baieti e valabil. Dar bine, moderat nu de 7 ori pe zi, hai sa zic ca odata pe zi e normal.
Obsesie e cand doar la asta se gandeste omul, abuzeaza.

Bine ca nu te iei dupa religiosi.
7 cm mda, are degetul meu ala ce mai mare, chiar mai mult putin, chestia aia era cam de 10-12 cm. O sa vad.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Uite, eu spun adevarul, nu vad de ce nu l-as spune, cine are impresie proasta despre mine, sa se duca tare, zic asta la general, nu ma strofoc sa ma dau altul ca sa nu supar pe unii, asta este. Mi se pare normal sa fim deschisi, sinceri, sa fim cine suntem.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Pai daca ma jucam la polizor riscam sa ma accidentez, dar asa? Ce risc?

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Da, e o conceptie ca nu e bine, nu stiu de unde a pornit, dar un om open mind isi da seama ca nu e asa.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Nu, eu am vrut de fapt sa zic sa argumentezi de ce nu e bine, poti sa faci asta? Explica de ce nu este okey masturbarea moderata, de ce zici ca este o obsesie? De ce e risc si nasol? Cu cuvintele tale, nu citat de la altii sau din alta parte.
Evident ca la fata aia trebuia spus ca ce vrea sa faca nu e ok, dar cu masturbarea va trebui sa-ti argumentezi ce spui, nu asa, ca eu o tin pe a mea cu argumente, vino cu ale tale sa vedem.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns:

Nu; problema ta e că nu știi să le mânuiești.

| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Ca e pacat aici chiar nu are nici un sens, pacat e sa faci rau altuia, infractiuni, sa nu stii sa te porti, sa nu inveti, dar nu autosatisfacerea.
Cu riscul medical ai avea dreptate si m-am gandit la asta, tocmai de aia am facut miscari f lente, am pus lubrifiant, am fost f atent, plus ca-s proiectate si astea de niste ingineri, nu riscau procese, ca doar nu-s tampiti, nu are tepi pe dildo, e f fin, neted moale in limita acceptabila.

Si daca ajung la spital aia e, numa un prost rade, zic ce am facut si aia e, nu e nici o rusine, am zis mai sus ce e rusine si pacat sa fac, si aia da, n-as zice la cineva ca as fi facut. Mie niciodata nu mi-a fost rusine de mine si de partea mea sexuala, ci mi-a fost rusine sa fac chestii rele.
In Germania s-a si intamplat, una isi bagase un bec in vagin si ala s-a spart, s-a dus la medic si nu a ras nimeni, le-a zis ca vroia sa se masturbeze si in loc sa foloseasca dildo, a folosit un bec, oamenii s-au facut treaba fara probleme.
Cu becu chiar era idiotenie.
Iar cu placerea nu stiu ce sa zic, lumea vad ca o doresc, 95 % din oamenii echilibrati mintal vor asta, si unii fac f multe pentru asta.
A aparut in ziar una care avea orgasme cand manca mult, era din Germania, a ajuns la 200 Kg, deci a preferat asa, dar sa aiba placere, mi se pare o prostie, dar asa a facut.

| Mosotti explică (pentru mihai69):

Si tu ai dreptate cumva.

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti explică (pentru Denis6688):

Nu stiu de ce doar romanii considera astea pacat, obsesii, nasoleli, nu stiu de ce vestul care a ajuns asa departe in tot, nu considera asa, nu e ciudat?
Lasa aia cu ranirea, tu ai conceptia asta la general, ala e doar un motiv la tine, ti se pare aiurea insasi orgasmul, ziceai "pentru 10 secunde", deci altceva e la tine. Nu stiu de unde aceste conceptii, daca ai cazut si in capcana religiei nu e okey, oricum religia a fost facuta de unii destepti si au pus ce reguli au vrut ei, daca zicea religia ca nu e pacat, asa ziceai si tu.
Insa eu mi-am pus problema "dar de ce sa fie pacat?", nu am preluat fara sa gandesc cu mintea mea. Dar sa fure ei, sa aiba masini scumpe popii si mai marii bisericii nu e pacat.

Răspuns utilizator avertizat
| jokers13 a răspuns:

Rareori mai intru pe TPU si cand vad asemenea intrebari imi dau seama de ce. Ba, tu chiar ai pretentia sa te consideri barbat? Nu de alta, dar singura chestie prost proiectata e mintea ta inlocuita demult de o prostata de parca zici ca esti desprins din filmele cu Adam Sandler.

| Sixty28 a răspuns:

????

| Mosotti explică (pentru Denis6688):

La mine nu e asa, mintea mea nu se gandeste numai acolo, e o placere ca oricare alta si gata, dupa aia fac celelalte. Daca era cum zici tu, da, atunci era nasol, daca la altii e asa, e nasol iar.
Din contra, masturbarea ajuta sa fie omul mai selectiv, nu invers, vad la mine, venise una pe care o cunoscusem si mi-a facut de toate la pat (deci nu duceam lipsa), vroia si ea relatie mai serioasa si credea ca ma convinge asa, mie nu prea imi placea de ea, asa ca am preferat sa nu mai vina chiar si pentru sex, pentru ca, cat de cat eram rezolvat cumva.
Altii cand se duc la una parca-s disperati sa le sexeze, se roaga de oricare, nici nu conteaza cum arata, si e si normal, ca simt excitatia aia care nu te lasa in pace. Daca mananci acasa ceva, pe drum nu mai aspiri toate merdenelele si pizele din drum.
Fac asta din placere, nu pentru anxietate, este cum am placere sa mananc o prajitura buna pentru gustul ala placut. Evident ca nu exagerez, odata pe zi e de ajuns.

Faptul ca nu mai ai erectie nu stiu, e ceva psihologic, nu fizic. Ai avut dezamagiri ca nu ai dat de persoana potrivita si ai capitulat devreme.
Si destule femei se masturbeaza doar ca multe nu recunosc, am o vecina de 31 ani care o face des, ba isi stimuleaza clitorisul cu degetele ba cu dusul il tine cam la 20-30 cm de clitoris, apa aia vibreaza si o aduce la maxim, zice ca decat sa se incurce cu orice fraier pentru un sex mai bine asa pana gaseste ceva mai serios si de calitate, deci tot a devenit mai selectiva, si cate nu or mai fi. Dar noi cunoscandu-ne de mici, suntem amici si ne spunem unuia altuia ce si cum.

| Mosotti explică (pentru jokers13):

Dar, ma consider barbat, ce are? Eu zic sa te documentezi putin despre asta pe google, da asa "prostate stimulation orgasm", si vezi ce-ti da, citeste pe acolo. Eu sincer nu am simtit asta, dar dupa cum se spune, e super, si de ce sa nu vad si eu cum este? Destule dame de consumatie ofera acest serviciu, asa ca nu vad ceva anormal, sunt un om deschis la minte, destul de sincer si nu imi este rusine de sexualitatea mea, asta este. Si astea le-am zis si la prietenii mei cand a fost contextul, nu am nici o treaba, asa cum si ei imi zic mie, a mai luat un prieten si nici lui nu i-a mers, am comandat impreuna unul pentru fiecare. Era si el curios sa vada cum este.

Deci din moment ce se gasesc in sex shops inseamna ca nu eu le-am inventat, nu doar eu am avut ideea asta, deci nu e problema de minte, e o fantezie sexuala si aia este, repet, nu stiu de ce doar la romani li se par aiurea tot felul de chestii din astea.

Răspuns utilizator avertizat