| dragos5646 a întrebat:

A tine si a iubi o persoana este tot una?

Răspuns Câştigător
| Horia1313 a răspuns:

Nu,fi atent iti dau un ex:
-eu tin la prietenul meu cel mai bun, nu il iubesc(pentru ca nu's)gay
Sa ti la o persoana inseamna ca te-ai acomodat cu ea si ca te intelegi foarte bine cu el/ea.SI sa iubesti inseamna cele mentionate anterior dar simti si mai multe chestii, cum ar fi:ca vrei sa te saruti cu ea, sa o ti in brate..etc

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde la ce tip de iubire te referi.
http://www.matrimo.ro/casatorie/tipuri-iubire-erotica-agapica.html

Dar personal, nu, n-aș pune între ele semnul egalității. În ochii mei iubirea ocupă un loc mult mai însemnat și valoros.

| Anonima264 a răspuns:

Nu!

| ChuckNorris42 a răspuns:

Pai eu tin un pitic portughez in beci de vreo 2 luni da nu-l iubesc. Nu stiu ce legatura are!

| Larysu a răspuns:

Pentru unii da pentru unii nu. A tine este doar in vaza de inceput si apoi se transforma in iubire.

| BitZzu99 a răspuns:

Nue e tot una dar poti sa le faci pe amandoua depinde la ce vrei sa te raporteziwinking

| alexandrabruneta a răspuns:

Nu.una este sa iubesti alta este sa tii la o pers, ca de exemplu:eu tin la tine ca la un amic...dar sa iubesti este sa fii indragostit de accea persoana... sper sa te fi ajutat happyhappy