| Parakeets a întrebat:

Dragi TPUași happy
Dacă m-am îndrăgostit de proful meu de mate big grin cum pot să fac să mă observe? happy

Și dacă băiatul la prima ședință, ca să ne cunoaștem happy m-a întrebat cum să mi se adreseze și o să-l citez
"Cum să-ți spun, ca să nu greșim (râzând) doamna sau domnișoara Alexandra?" credeți că a fost totul doar amabilitate și doar îmi fac eu scenarii de visătoare și scriitoare sau această propoziție chiar să însemne ceva? happy

Și credeți că toată amabilitatea asta din ședința asta, o fost doar pentru că eu sunt clienta lui și aia e sau acolo chiar poate fi ceva? sad

Și dacă la prima ședință nu am fost aranjată deloc și aveam părul în coadă, pentru că nu am avut chef să mă aranjez și nici nu-mi surâdea că trebuie să fac mate, am arătat cam urâțel, credeți că mai pot recupera la a doua ședință dacă mă aranjez? big grin
Era vorba aia că "Prima impresie contează."

Și dați-mi niște idei de cum să țin telefonul pe zoom ca să nu mi se vadă fața prea grăsuță. Sau ar fi mai ok să mă loghez după calculator? happy
Și dacă gen mă machiez, ar arăta prea ciudat? Mai ales că i-am povestit în prima ședință profului viața mea și parcursul cu învățământul. Mă gândesc că ar părea că m-am machiat special pentru ședință?

Și totuși cum pot să-i atrag privirile? happy
Dați-mi niște sfaturi, femei și bărbați mai experimentați. ^.^

32 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui ce varsta ai.

| Parakeets explică (pentru darrio2007):

Eu? Sau el? laughing)
Domnule Darrio, cum să uitați vârsta mea? laughing) Chiar așa? laughing)
Sunt în floarea vârstei cu un picior în groapă laughing) Am 28 de ani. Și el a spus că e cu un an mai mare ca mine. O zis că a terminat liceul în 2013, eu în 2014. happy Suntem de-o șchioapă. big grin
Ahhh, și mai e și brunețel, și e galant, și e... proful de mate, din păcate. sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Parakeets):

Mai uit si eu. Asta e.
De ce ar fi din păcate?
Daca nu este insurat, mergi inainte.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind gindeste te ca proful de mate are familie are sotie poate si copii, si tu esti mult mai mica decat el nu ai spus el ce varsta are dar tu? Si de cele mai multe ori elevele care se indragostesc de profesori nu vor fi cu acestia niciodata este practic imposibil, este la fel ca atunci cand te indragostesti de un actor, vei fi cu el? Nu, este doar o fantezie ce ai tu acum in cap.

| Parakeets explică (pentru CristiDinBucuresti):

El 29, 28. happy
Ce e așa grav?
Nu pricep?
Omul poate fi căsătorit, dar și nu.
Și sincer, dacă aș face o obsesie pentru el și tipa nu-l respectă sau nu e ce trebuie pentru el. Mi se rupe de căsătoria lor. Pot ajunge și psicho dacă vreau. Am fugit 4 ani după tipul din liceu. Pot să fug și după proful cel hot. Oricum nu mai am nimic de pierdut. Am pierdut prea multe ca să mi mai pese dacă tipul e căsătorit sau nu.
Lasă-mă!
Azi chiar nu am chef de sfaturi despre corectitudine. Nici viața nu a fost corectă cu mine. Și văd că-mi râde a dracu prea mult cu sictir. Poate ar trebui să fac fix asta. Să fac proful să divorțeze și să mă aleagă pe mine. Am cam obosit să fiu eu cea corectă și nefericită.
Iar dacă tipul pune botul, foart3 bine, fug cu el cât ține drogstea noastră, ș-așa căutam o dragoste de 3 luni. Dar arzătoare; apoi cius, fiecare pe drumul lui și aia e.

| RAY a răspuns:

Actrița noastră de pe TPU

| Parakeets explică (pentru RAY):

Ce atriță, măi Ray?!
Asta e realitatea.
Inima și mintea îmi palpită.
Mă simt plină de adrenalină și chiar vreau să-mi reiau viață, după întâlnirea aia magică cu proful meu. happy
M-a uimit. Cred că de fapt niciodată nu m-am îndrăgostit. Dar aseară da. big grin
Și voi continua cu matematica. Doar de dragul profului. Chiar și de ar fi doar dragoste platonică. Pe asta o voi trăi și fără să mai sufăr apoi, că nu se va materializa. Ba chiar e mai faină dragostea platonică. Însă simt că dragostea asta va contribui la creșterea mea. Când am auzit că proful meu deja și lucră în învățământ, mă motivează să keep going. big grin
O voi face. Pentru el. happy
Și mă voi reapuca și de îngrijirea mea corporală. Nu știu și dacă voi slăbi, dar voi continua cu sportul, voi căuta mâncare mai sănătoasă și evident mă voi re duce la salon să mă îngrijesc. happy
M'am cam neglijat a lot, decând cu toată drama și nebunia cu joburile și angajările și studiatul. Totuși sunt femeie și vreau să încep să resimt că sunt femeie. big grin
Ahhh, câte brize noi o adus proful de mate în viața mea. laughing)

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Draga noastră profesoara e îndrăgostită de proful ei de religie și vrea să le căsătorească un ateu adică eu, vrei sa te sun?

| Parakeets explică (pentru RAY):

Ray dragă happy
Mulțumesc!
Dacă se va lega ceva, te contactez, asta dacă nu ești sarcastic acum. laughing)
Deocamdată am nevoie de bani, ca să pot plăti pachetul de medi și ca să pot să-mi văd proful. happy
Dar e de mate, nu de religie.

| RAY a răspuns (pentru Parakeets):

Pachetul de mediu? Ce înseamnă asta?

| sammie a răspuns (pentru Parakeets):

Asta e realitatea. Daca tot nu ne asculti si ne iei la palme pe toti, nu inteleg de ce mai pui intrebari pe TPU. Esti cringe si obsedata, nu vreau sa fiu rea dar pur si simplu ai dus-o la maxim.

| dullcat a răspuns:

Buna.Sunteti doi adulti, aveti destule in comun, as spune eu, fiindca despre invatamant si domeniile aferente poti discuta o viata intreaga laughing, prin urmare il poti intreba daca nu ar dori sa iasa la o cafea in timpul liber.Succes!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iti faci tu scenarii, stai calma.

| J0B0MAT a răspuns:

Omul este respectuos și profesionist.Așa se vorbește într-un cadru academic unde sunt oameni care știu să își facă meseria.Tu ai idei sf, ca venită din peșteră, cum ți-am mai zis.Grow up, lumea nu e cum crezi tu.
El probabil e și însurat și cu copii.

| Parakeets explică (pentru J0B0MAT):

Tu ți-ai propus cu orice preț să mă calci pe coadă, JoboMat?! Sau cum?
1. Nu că trebuie să-ți dau eu ție explicații, dar eu am lucrat ca profă și nu am pupat pe nimeni în c*r, atunci când am simțit că eu am dreptate și părinții nope sau chiar elevii. Și mi-am asumat demisii peste demisii. Și mi-am susținut punctul de vedere chiar și în fața șefului meu care voia să-mi dea avertisment. I-am zis clar : "avertisment pentru ce? Care-i fapta? Că mi-am susținut punctul de vedere într-o manieră mai descrierată pe Wapp? Și că le-am spus părinților că munca mea cu elevii la clasă e de 4 ore, dar eu când plec de acolo, programul meu mi-l fac de acasă cum vreau și dacă eu dorm de la 12 la 8 seara și de la 8 seara îmi fac hârtiile și căcaturile pentru a doua zi, de la 8 seara am pretenția să mă sune. Iar dacă nu e pretenția mea, nu-mi pasă, dar între 12 și 8 seara nu vor avea cum să comunice cu mine. După 8, sunt vie și disponibilă." Acceptă sau pa. Ne vedem în plângerile de la direcțiune, pe motiv că nu dă părintele de profa.

Șeful a crezut că sunt nebună și m-a dat afară.

Rămânea ori avertismentul pe care-l aveam for3ver la angajare și CV ori plecatul. Am ales plecatul și good bye. Deci nu știu cum sunt ceilalți profesori, însă eu chiar nu zâmbesc și nici nu ling, acolo unde există rahat și salivă. Eu după pandemie am învățat exagerat de mult, că microbii se spală, dezinfectează, șterg. Eu asta am făcut și voi face mereu, chiar dacă asta înseamnă să fiu mereu profa dată afară, dar pe cei care nu-mi plac îi voi extermina cu cloramină, Domestos și alte substanțe de dezinfectare. happy

Deci nu zic că ce spui tu, nu poate fi adevărul, însă atunci omul e un fals mai mult decât un prof. Nu am suportat, mai ales fiind deja în domeniu, profii falși sau care fac asta doar "pentru meserie" sincer nici elevii mei de a 3 a nu mai pupă zâmbetele alea false ale unui prof care doar zâmbește, dar în realitate nu te suportă. Eu și la elevii mei, le dau tot ce am în poșetă și ce aduc jucării de acasă, mâncare, șervețele, am cumpărat pixuri cu baxul, în ăștia 2 ani cât am lucrat, dar dacă profită de mine, nu țin cont că ei sunt elevii, că ăsta e sistemul actual și că eu nu am niciun drept, îi rad. Așa că, dacă e ce spui tu, e cel mai fu*king piece of sh*t.

Dar există niște neuroni oglindă în psihologie,winking deci dacă neuronul meu oglindă a simțit vibe-ul bun al profului, asta înseamnă că neuronul meu oglindă mi-a transmis starea lui, că gen, proful îmi cam face ochi dulci. Și acum nu că aș vrea să devin eu chiar fix ce am susținut mereu pe aici că nu o să devin, furăcioasă de bărbați și ucigătoare de căsnicii, că nu-mi doresc să ajung b8tch aia, însă omul poate fi și fix ce spui tu, JoboMat. Un om căsătorit și cu copii. Dar neuronul meu oglindă mi-a transmis că omului i-am dat un vibe fain și chiar o briză, apărând acolo mai ales ca elev atipic și mai ales când am râs ce sunt, doamnă sau domnișoară, încât, nu mai contează cum e proful, cu zgărdiță sau fără. happy
Deși da, for me contează. Și mai ales dacă e prof.

P.S. oricum în realitate, știu că orice#ar fi, nu o să fie nimic între mine și prof, pentru că eu asta sunt și din n motive, plus fizic, bărbații nu m-au plăcut așa că, aia e. Va fi o altă dragoste platonică la fel ca x și y ai mei din liceu. Doar că în liceu, am avut o dragoste complicată cu o ecuație, îndrăgostită fiind și de x și y și în ecuație mai apărând un m la un moment dat, azi m-am îndrăgostit nebunește de mintea briliantă, care descâlcește acest3 ecuații, adică proful meu. big grin

Oricum ar fi, nu știu ce te supără JoboMat, faptul că m-am îndrăgostit și că eu una chiar îmi dau frâu liber imaginației și chiar îmi permit și să sufăr și să simt. Că așa e viața mai interesantă sau faptul că eu doar mi-am postat dragostea aici? Nu știu, chiar nu știu, ce te înfurie atât, doar că eu exist?
Oameni ca tine, am întâlnit pe toate drumurile. De aia am înebunit, dar la dracu dacă vă dau bă satisfacție să dispar. Doar pentru voi mai trăiesc. Să vă ucid lent cu propria mea nebunie și existență.
Sper că nu te-a lezat prea mult asta. Dar azi sunt cealaltă latură pe care am prezentat-o și părinților, când am fost atacată. Cum spuneam microbii oamenilor trebuie scoși, eu totuși țin la oameni și oricât de nemernică ar fi rasa umană țin la oameni și sper ca în dezinsecție să moară doar microbii voștri, nu și voi. Însă și dacă o faceți și voi oamenii, aia e. Vă asumați, că nu v-ați dezinfectat alone virușii și a trebuit altcineva din exterior să vi-i extermine.
Ahhh, jur că-mi vine să sparg telefonul.
Mi-ai ridicat nervii la cote alarmante.
Orice spui, dar nu te lua de proful meu cel cute și hot și nici de fantezia mea cea horny. Ok?!
Îl venerez deja pe omul ăla.
Nu o să înțelegeți niciodată asta.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Parakeets):

Nu voi citi toate aiurelile tale, am lucruri mai bune de făcut cu timpul meu.Dar din ce am văzut în mare, nu are nimic legătură cu ce ți-am spus eu. Anume răspunsul la întrebarea ta, că omul are o atitudine profesionistă, așa trebuie să se comporte un profesor care lucrează cu adulții. Înțeleg că este ceva nou pentru tine ca oamenii să te respecte și poate fi flatant, dar dacă vrei să intri în lumea civilizată, nu îți lăsa sălbăticia la suprafață că nu vei fi tolerată.
Tot cred că ești troll dar mă distrează întrebările tale mai mult decât ale celorlalți trolli, i give you that.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Parakeets):

Nu ne asculta pe noi ăștia infectați și nebuni,*nu știu de ce mai pui întrebări atunci dar anyway", spune-i că îl iubești de mori și toate fanteziile tale.
Eu aș paria că minim nu te mai primește la curs.

| Parakeets explică (pentru J0B0MAT):

*** you!

Știu ce faci. Oricum. Trollul ești tu.winking

Încerci să mă dezarmezi pe mine ca să-mi arăt "sălbăticia" și "adevărata față" pentru că nu poți pricepe de ce totuși sunt așa de nice person pe aici și probabil acum ți-ai făcut și cruci că eu am mărturisit că am fost dură cu părinții.
Dar da, pot fi pe cât de nice și educată și de obicei așa sunt, pentru că așa m-au educat bunicii mei cu 4 clase, însă pot fi și troll și jigodie cu cine o cere.winking
Bunicii m-au învățat să respect tot mapamondul (însă cam greșit azi, aș zice eu, după ce am studiat atâta pedagogie și psihologie și uneori exageratul strică) însă ei m-au învățat așa, mapamondul m-a învățat că dacă nu mă apăr, o să primesc și mănânc bătaie. Așa că, totul e în funcție de ce primesc.
Într-un film era chiar o replică de genul "Lumea este o oglindă, dacă o scuipi, lumea te va scuipa, dacă-i zâmbești, ea-ți va zâmbi." Eu am inversat și același lucru a rezultat. Dacă lumea-mi zâmbește și se poartă nice, nice ma voi comporta, dacă nu, îi ard.

Cât de tine și ce crezi sau spui tu. I don't give a sh*t.
Nu ascult eu de mama sau de prieteni, de ce aș asculta un stranger de aici, care neuronul meu oglindă îmi spune doar atât.
"Nu mă suporți." big grin
Ia uite cum dansez într-un picior că nu o faci. Am luptat mult cu mine, dar terapia și lupta mea, au avansat, încât eu chiar mi-am format oleacă de nebunie în mine, încât să fiu happy atunci când cineva nu e happy că eu exist.
Eu zic că mai bine ai lua aminte, băiete laughing) dacă ai ajuns la performanța de a, dar nu ignora, man, am primit 28 de ani bulls ăsta cu "ignoră" proștii care nu te suferă. laughing) Nu, băiete laughing) eu am atins Nirvana, mă bucur că pot fi un ghimpe fain în coasta cuiva. E parcă nu știu, satisfacția supremă. Parcă uneori, asta e unicul motiv pentru care nu mă sinucid sau unicul motiv care nu mă mai face să simt vidul interior. Când proștii mor de existența mea.
M-am chinuit să-i prezint teoria mea și lui Fanta, dar el nu a priceput-o. laughing)
Ideal este evident să o simți, cum piromanii simt nevoia de foc. Așa să simți tu plăcere morbidă când ăla din fața ta moare de fiere și ciudă că tu exiști.
Ahhh, sunt malefică, jur. big grin

| J0B0MAT a răspuns (pentru Parakeets):

Noi suntem motivul pentru care trăiești, eu unul din ele? Mă bucur că salvez vieți și fac fapte bune.
Dar te rog, nu ne mai asculta și nu mai pune întrebări, dacă tot zici că nu te iei după ce spunem noi.A da știu, trolleala trebuie să fie.
Și eu ți-am mai zis că existența ta nu mă interesează, deci nu îmi aduci fericire, tristețe, nothing.

| Parakeets explică (pentru J0B0MAT):

Totuși scrii.
Ceva ceva îți aduc.
Altfel, ai fi un hârciob pe sub tenebrele TPU. laughing)
Dispari!

P. S. Eu ascult de orice sfat. Am ascultat de sfaturi mult mai dure ca alte tale.winking
Dar Atâta timp cât sfatul are vreun fundament și nu mă jignește sau lezează.
Al tău m-a lezat, că ai mințit.
Eu nu am spus decât ce mi-a transmis neuronul meu oglindă, că tipul a fost nice cu mine. happy
Prea nice pentru un prof. big grin
Și evident că ceva, ceva, acolo e. ^.^

Iar dacă e doar din mintea mea. Oricum dragostea nu există, tot conform gândirii masculine, așa că dacă nu există. Evident că există doar în fantezii. Iar fantezia mea este că PROFUL DE MATE MĂ PLACE.
E UNICA PE CAR3 O TRĂIESC ȘI RESPIR DIN ACEST MOMENT.
UNICA!
Deci orice spui pentru mine e minciună. Dacă e minciună, doar nu ai vrea să te pup? laughing) Sau tu ai face asta? Ai pupa pe mincinoși, farsori?

P.S. 1 tipul a zis că sunt un elev atipic. Ceva atipic mereu va atrage chiar și de ai minusuri pe alte planuri (cum am eu fizice). Mereu vei atrage prin ceva ieșit din comun. Iar uneori, deși vă enervează pe voi macho ăștia, tot unele femei mai pufoase vă plac, deși mințiți că sunteți nu știu cum sau nu știu cum. Pt că slabe sunt jumate de mapamond și pufoase, nimic de zis, dar unele femei devin atipice tocmai pentru că nu sunt ca restul. Fix cum sunt eu, de nu doresc să slăbesc doar pentru a mă place un tip sau o șosea întreagă.winking

Muriți de fapt. La fel cum o tipă care e atipică vă refuză.
Fy, deci!
Că oi fi eu, nu știu ce ai spus tu mai sus, fata Morgana sau a peșterii, dar am fumat chiar și din peșteră bulls voastre masculine.
Așa că, nu mai scrie, căci chiar o să mă enervezi.
Nu mi-ai găsit starea bună de a conversa.
Tocmai ce vin dintr-o criză de nervi, pe care am făcut-o acum 5 min că nu mai am bani și vreau să muncesc, dar la dracu nu pot că nu găsesc tâmpiți de clienți în orașul ăsta mort. Și eu fără bani nu pot supraviețui. Fizic, mental, spiritual, psihologic. Cred că o să ajung Fanta 2. Care se va duce la păcănele ca să facă bani. laughing) Ori mai bine să le sparg? Ș-așa nu am unde dracu să fac bani. Barem să fac ceva să mă închidă ăștia. La închisoare, măcar nu voi duce lipsa grijii de mâine sau a banilor.
Deci nu mă enerva, mister JoboMat că vin oricum din tenebrele proprie minți și crize.
Nici psihiatria nu mă mai salvează. Cred că o fac și gata.
Am obosit să vină una bună și alta proastă. Am obosit.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Parakeets):

Cu ce am jignit când am spus că omul este un profesionist și își respectă studenții? Asta e realitatea.
Ți-am mai zis și să îi spui ceea ce simți, dacă crezi că nu am dreptate și el te iubește pentru că te-a întrebat cum să ți se adreseze.
Astea sunt singurele variante.
Să te comporți mai civilizat nu e o jignire, e un sfat bun pentru oricine.
Și nu mai îmi înșirui mie povestea ta de viață, că oricum nu citesc.Mergi la un psiholog, te va ajuta în multe privințe.Again, nu e jignire, e ceva ce ți-ar face bine.

| Parakeets explică (pentru J0B0MAT):

Du-te dracu, bă!
Chiar mă calci pe coadă rău!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Parakeets):

Dar, dar... eu sunt unul din motivele pentru care trăieștisad

| VoidEternal a răspuns:

Sfatul meu este sa nu te entuziasmezi asa de tare dupa o singura intalnire. Focul de paie arde tare dar se stinge repede.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Eu nu recomand o relație din același domeniu profesional. Se poate transforma oricând în concurență. Cu atât mai puțin dacă lucrați în aceeasi instituție/companie.

S3x ocazional ar fi ok, dar să nu afle colegii/superiorii

| Parakeets explică:

Tu ai citit tot? happy
M-am îndrăgostit.
Nu există doar acest "pus"
Caut o relație cu acest tip. Pentru că-mi place de el și îl vreau doar pentru mine. Evident și în acel sens, la care te gândești tu. happy Dar nu doar asta.
Și de dus la el, nu am cum să mă duc, deoarece ședințele sunt online. laughing) Și ar fi aiurea să-i spun așa ceva pe Zoom. laughing)

| Alfheimr a răspuns:

Cu o tzata fluturand p afara, zic sa te duci la el, sa l apuci de **** si sa l intrebi: "Ba, te fu7i?" Christiano Ronaldo SIUUUUUUUUUUUUUUU