| liz23 a întrebat:

Ai regretat vreodata ca ai renuntat..ca nu ai iertat?

Răspuns Câştigător
| angella1972 a răspuns:

Da am regretat si inca mai regret faptul ca am fost prea mandra ca sa lupt, fara sa ma gandesc ca eu voi suferi, iar celalalt va fi dezamagit de atitudinea mea.am renuntat la batalie si am pierdut razboiul.iertarea a venit mai tarziu, prea tarziu

19 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca am renuntat, da. De iertat, insa, am iertat in cele din urma.

| CevaNormal a răspuns:

Da

| fabiola a răspuns:

Ca am renuntat ...am regretat si mai regret si azi, dar timpul nu-l poti da inapoi! De iertat, iert mereu dar nu uit!

| Dara a răspuns:

Nu, din contra. Daca nu as fi facut asta, azi nu as fi avut langa mine cel mai minunat barbat.

| cyufulyky a răspuns:

Am regretat multe lucruri...si la momentul asta ink regret anumite chestii ...de iertat am iertat mai mereu. c. el putin daca iubesc o persoana...cu adevarat... iar EL stie asta... dar na asta e nai cei face acum pot doar sa regret ca nu am facut asa... ca nu am zis asa...ca am facut asa [si nu e afost bine]...si etc...sigh
aproape de fiecare data iert... dar niicodata nu pot uita...sadcrying(

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Off. dasad
La mine problema e ca iau decizii pripite, de foarte putine ori ma gandesc daca chiar e bine ceea ce fac si noah. ce sa-i faci?
De multe ori am renuntat, de multe ori nu am iertat si da, imi pare rau!

| monyk a răspuns:

Buna, da am regretat ca am renuntat, dar nu ca nu am iertat, sunt o fire iertatoare si pana acum am cam iertat pe toti care mi-au gresit, dar un lucru e cert la mine:eu iert, dar nu uit!

| Ruxyana a răspuns:

Din pacate dasad...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, regret ca am renuntat prea usor si am iertat prea tarziu, nu sunt o luptatoare.Acum suport consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am regretat niciodata ce n-am iertat pentru ca oricit am accepta ca oameni de uitat intru totul nu putem.

| sHock a răspuns:

Am regretat ca am iertat si ca nu am renuntat atunci cand trebuiasad.
E atat de greu cand persoana pe care o iubesti te raneste sau nu te iubestestraight face.
Traiesti cu gandul doar la momentul in care totul va trece si va fi bine!

| Marry:X a răspuns:

Buna. Da chiar aseara m-a certat cu un prieten foarte bun si ne-am zis adio 4ever. Acm regret, dar nu mai am ce face. In viata nu regreta nimic. Pa pa:*

| any_1988 a răspuns:

Nu, m-a ranit prea mult ca sa mai iert si intr-o relatie plina de minciuni mai bine renunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! cel mai mult pot sa spun pentru ca m`am dat batuta cand imi era mai greu. Dar... dragostea le invinge pe toate! deci in final IERTI

| dana21 a răspuns:

Normal ca am regretat. ajungi sa te intrebi: ce-ar fi fost daca?

| Razvan a răspuns:

Da, am regretat, regret si voi regreta mereu faptul ca am renuntat sa lupt pentru prietenia lui. El m-a iertat de mult desi l-am facut sa sufere mult.Acum nu mai suntem prieteni si nici nu vom mai fi vreodata. A ramas doar o amintire a ce a fost candva.Niciodata nu ma voi putea ierta pentru ce i-am facut dar incerc sa ma conformez situatiei si sper sa imi gasesc intr-o zi curajul sa ii spun ca imi pare rau

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

De cele mai multe ori. A te resemna inseamna a renunta la lupta. Am regretat resemnarea, deci renuntarea. Dar, in cazul meu, aceasta retragere a insemnat in primul rand iertare peste masura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am regretat faptul ca am renuntat la un baiat minunat.Acu el e cu cineva, iar eu am incercat sa ma impac cu el. i-am zis ca mi-am dat seama ca am gresit, i-am zis ca il iubesc din suflet, dar a fost inutil pentru ca el ma ranit, m-a umilit in fata ei si ea e o fata profitoare care nu cred ca il iubeste asa cum il iubesc eu.Cred ca acest lucru voi regreta toata viata! Crede`ti ca mai sunt sanse de impacare? Eu una ma gandesc zi de zi la el si chiar nu il pot uita! Ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ceva timp tot regret, dar deocamdata nu-i pasa. Astept cu nerabdare clipa cand o sa realizeze ca nu ma mai are si o sa ma vrea inapoi dar o sa fie prea tarziu. De iertat, nici nu am apucat sa fiu suparat pentru ca am iubit-o si inca o iubesc...