| Celestina003 a întrebat:

Intrebare pentru baietii ....ati regretat vreodata ca ati parasit o fata? Si de ce...

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Nu pentru ca odată ce as face alegerea asta, clar as face-o cu un motiv bun și nu are niciun sens ca mai târziu sa regret o alegere făcută 100% de mine fără sa fiu influențat.

Fiecare om ar trebui sa fie responsabil de propriile alegeri făcut în viata.

Mie nu mi se pare logic ca un băiat sa părăsească o data și după 2 sau 3 luni sa se întoarcă la ea. Și chiar dacă ar face-o, sunt sigur ca ar fi un motiv egoist.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu am părăsit una, ci mai multe. La fiecare am alt gen de regret.
La prima, sigur îi făceam un copil. Măcar unul. Regret acel copil nenăscut și energia sufletească risipită într-o iubire de nouă ani, care nu a dus nicăieri. Pentru restul pot scrie un roman cu titlul -De ce?-.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Văd Celestina, că ai apreciat răspunsul meu ca inteligent. Așa este, dar inteligența emoțională se câștigă greu. Dacă tu ești cea din poză, pe tine nu te-aș părăsi niciodată. Eii, s-ar putea întâmpla ca, în efortul meu de a nu te părăsi niciodată, să te înșel din când în când, cu câte una pe care aș părăsi-o imediat apoi. Dar și asta se învață în timp...

| Sofer a răspuns:

Am regretat o perioada pentru decizia asta. De ce? Pentru ca nu eram pregătit sa merg mai departe unde dorea ea sa meargă și nu știu dacă voi mai întâlni o fata ca ea cu suflet cald.

| CdeMetal a răspuns:

Nu ca mi-a zis ca a supt poola altuia si se si droga foarte mult