| teodorika a întrebat:

Am 12 ani si iubitul meu vrea sa ne sarutam ce sa fac?

41 răspunsuri:
| Poinsettia a răspuns:

Esti prea mica pentru asa ceva. El cati ani are?
Oricum, daca nu vrei, nu te saruti si gata. Daca te iubeste, va intelege si te va respecta.

| annie_9752 a răspuns:

Vai de mine! Prieten la 12 ani?! De fapt, nici nu stiu ce ma mira. Draga mea, din toata inima te rog sa lasi iubitii, esti prea mica.Eu am 14 ani si nu am avut niciodata un iubit, dar nici nu imi doresc; profita de copilarie! Aminteste-ti ca libertatea pe care o ai acum(la 12 ani, pana pe la 18-2)e unica, nu te mai intalnesti cu ea.Copilaria e limitata, maturitatea nu.Eu sincer te sfatuiesc sa nu il saruti.Primul sarut e un moment magic, pastreaza-l pentru mai tarziu, cand astfel de momente vor fi mai rare. Te rog din suflet sa tii cont de parerea mea; poate acum te deranjeaza ce am spus, dar mai tarziu vei vedea ca am avut dreptate! Mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor!

O zi buna!

| a răspuns:

Sunt de acord cu ela.

| Elena1234456 a răspuns:

Esti prea mica, eu zic sa iti traiesti copilaria cat mai poti.

| Stefania a răspuns:

Saruta-llove struck

Răspuns utilizator avertizat
| misshu a răspuns:

Iubit la varsta asta? nu cred ca e atat de matur ca sa stie ce face...chiar daca vorbim de un sarut...

| Andra_8716 a răspuns:

Nu stiu, ar trebui sa faci ce'ti spune inima. dar de la 12 ani. c'am greu.eu am 13 ani dar inca nu am prietenbig grin

| Dizzydizz a răspuns:

happy
atunci accepta daca si tu vrei si baiatul te atrage
Spor.Bagai limba bine macarsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai limba =x

| ღKittyღ a răspuns:

Nu esti cam mica? mai bine saruta-te la 18-19 ani nu acum la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer ma amuza intrebarile de genul acesta
Fa ce vreilaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

| shane_9616 a răspuns:

De ce sa nul saruti doar nu te culci cu el. e un simplu sarut nu are ce rau sa iti faca

| fleser a răspuns:

Fa minuni de mica! ii un inceput bunlaughing)

| Abcfunny a răspuns:

@annie daca u nu ai avut asta nu inseamna ca alti trebuie sa se ia dupa tine...big grin

pai din moment ce ai iubit ar fi trebuit sa te gandesti ca va veni si momentul in care o sa va sarutati.
si de ce nu vrei? nu te muscalaughing

| mary_5565 a răspuns:

La 12 ani esti mica pentru un iubit, ar trebui sa te bucuri de copilarie... dar daca tot il ai de ce sa nu-l saruti?

| Ramonaaaa a răspuns:

Daca vrea sa il saruti atunci este ok. Poate esti cam mica de la varsta asta ar zice uni dar faci ce simti.La urma urmei tot o sa trebuiasca sa faci acest pas xD.

| Ramonaaaa a răspuns:

Scuze am vrut sa zic unii**
big grin

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De ce ti-ai facut iubit daca nu vrei sa te saruti?!
Ce e in capul tau de copil...laughing

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Saruta-l maihappy...

| ayanna_4154 a răspuns:

Dmn ce ma enerveaza astia care zic ca suntem prea mici...pe tine nu?
eu zic sa faci ce iti spune inima... daca chiar iti place de el...saruta-l dar daca crezi ca nu este momentul potrivit spune-i nu!
daca chiar te place te va astepta pana cand vei considera tu momentul potrivit

succeswinking
app. fundita?

| mistikk a răspuns:

Primul meu iubit la 14 ani jumate primul sarut tot atunci la 12 ani inca ma gandeam la desen animatebig grin

| summerlove a răspuns:

Sincer la 12 ani nu realizezi ce e cu tine, ce vrei de la tine si ce asteptari ai de la viata.esti inca mica, profita de lucrul asta. o sa ti para rau mai tarziu ca nu ai stiut sa te bucuri de copilarie.

dar daca tu simti ca ar trebui sa te saruti cu prietenul tau... e alegerea ta.nimeni nu poate sa ti spuna ce sa faci...

| andreea_1536 a răspuns:

Imi place ironialaughingai la avatar o poza cu hanna montana si tu ne intrebi de sarut:-o invata sa te stergi la cur mai intai straight facebai lumea a inebunitstraight face

| Arianna$ a răspuns:

La 12 ani un iubit? Pfff...Eu zic sa lasi baietii pe moi tarziu.Traieste-ti copilaria!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si ma sarut mereu cu prietenul meu. e o senzatie fff placuta. dar depinde cat de dezvoltata mental esti pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti considera ca suntem mici pentru asa ceva, dar stai putin care e problema lor.Fiecare face ce vrea cu viata lui, in schimb daca il iubesti si el te iubeste pe tine, saruta-l, dar ai mai facut asta pana acum? Daca nu, iti garantez ca, va fi cel mai frumos moment din viata ta, te vei simti in al-9-lea cerhappy.