| teodorika a întrebat:

Am 12 ani si iubitul meu vrea sa ne sarutam ce sa fac?

41 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

De ce ti-ai facut iubit daca nu vrei sa te saruti?!
Ce e in capul tau de copil...laughing

| Elena1234456 a răspuns:

Esti prea mica, eu zic sa iti traiesti copilaria cat mai poti.

| Ramonaaaa a răspuns:

Daca vrea sa il saruti atunci este ok. Poate esti cam mica de la varsta asta ar zice uni dar faci ce simti.La urma urmei tot o sa trebuiasca sa faci acest pas xD.

| Ramonaaaa a răspuns:

Scuze am vrut sa zic unii**
big grin

| Dizzydizz a răspuns:

happy
atunci accepta daca si tu vrei si baiatul te atrage
Spor.Bagai limba bine macarsmug

| Stefania a răspuns:

Saruta-llove struck

| a răspuns:

Sunt de acord cu ela.

Răspuns utilizator avertizat
| andreea_1536 a răspuns:

Imi place ironialaughingai la avatar o poza cu hanna montana si tu ne intrebi de sarut:-o invata sa te stergi la cur mai intai straight facebai lumea a inebunitstraight face

| shane_9616 a răspuns:

De ce sa nul saruti doar nu te culci cu el. e un simplu sarut nu are ce rau sa iti faca

| Abcfunny a răspuns:

@annie daca u nu ai avut asta nu inseamna ca alti trebuie sa se ia dupa tine...big grin

pai din moment ce ai iubit ar fi trebuit sa te gandesti ca va veni si momentul in care o sa va sarutati.
si de ce nu vrei? nu te muscalaughing

| mistikk a răspuns:

Primul meu iubit la 14 ani jumate primul sarut tot atunci la 12 ani inca ma gandeam la desen animatebig grin

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Saruta-l maihappy...

| IIIx333III a răspuns:

Ce raspunsuri!

Fiti seriosi oameni buni, la 12 ani este ceva normal in ziua de aziwinking. Trebuie doar sa gandesti matur. Daca el are mai mult de 13 ani e ok. Daca nu, depinde de cat timp sunteti impreuna. Daca e mai mult de 6 luni, e ok sa va sarutati.

Cel mai usor este sa vorbesti deschis cu el. Sa ii spui, uite mai, m-am gandit si e ok sa ne sarutam, dar faci tu primul pas. Nu trebuie sa fii timida, spune-i exact se simti. Cand vine "momentul" lasa-te dusa de val, dar nu te da in spectacol. Adica, lasa-l pe el sa conduca. Sper ca te-am ajutat!

| annie_9752 a răspuns:

Vai de mine! Prieten la 12 ani?! De fapt, nici nu stiu ce ma mira. Draga mea, din toata inima te rog sa lasi iubitii, esti prea mica.Eu am 14 ani si nu am avut niciodata un iubit, dar nici nu imi doresc; profita de copilarie! Aminteste-ti ca libertatea pe care o ai acum(la 12 ani, pana pe la 18-2)e unica, nu te mai intalnesti cu ea.Copilaria e limitata, maturitatea nu.Eu sincer te sfatuiesc sa nu il saruti.Primul sarut e un moment magic, pastreaza-l pentru mai tarziu, cand astfel de momente vor fi mai rare. Te rog din suflet sa tii cont de parerea mea; poate acum te deranjeaza ce am spus, dar mai tarziu vei vedea ca am avut dreptate! Mult succes si sper ca ti-am fost de ajutor!

O zi buna!

| Poinsettia a răspuns:

Esti prea mica pentru asa ceva. El cati ani are?
Oricum, daca nu vrei, nu te saruti si gata. Daca te iubeste, va intelege si te va respecta.

| ღKittyღ a răspuns:

Nu esti cam mica? mai bine saruta-te la 18-19 ani nu acum la 12 ani

| misshu a răspuns:

Iubit la varsta asta? nu cred ca e atat de matur ca sa stie ce face...chiar daca vorbim de un sarut...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai limba =x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer ma amuza intrebarile de genul acesta
Fa ce vreilaughinglaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l!(daca il iubesti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si ma sarut mereu cu prietenul meu. e o senzatie fff placuta. dar depinde cat de dezvoltata mental esti pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti considera ca suntem mici pentru asa ceva, dar stai putin care e problema lor.Fiecare face ce vrea cu viata lui, in schimb daca il iubesti si el te iubeste pe tine, saruta-l, dar ai mai facut asta pana acum? Daca nu, iti garantez ca, va fi cel mai frumos moment din viata ta, te vei simti in al-9-lea cerhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logik... spune si u da, si eu am 12 ani si am sarutat de multe ori cu iubi meu... sa stii e ceva normal la varsta noastra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu fata! Si eu am varsta ta dar eu il sarut azi 03 august 2010!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saruta-l:X:X:X (daca sti sa sarutilaughing) dar el cati ani are?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca vrei satuta`l si daca bineinteles il iubestibig grineo ama vut primul` mew unith la 10 ani si mi`o dat si mozol asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un prost asa ca tine