| anonim_4396 a întrebat:

Am 23 de ani si Iubesc doi barbati ...sa urmez instinctul sau inima?

Răspuns Câştigător
| Orannginna a răspuns:

Ratiunea! Se pare ca ai ales cu inima o data, cand a aparut al doilea. A venit momentul sa alegi ce e bine pentru tine, asadar fa clasica lista pe perete cu +'uri si -'uri, trage linie si vezi langa care dintre ei iti este cel mai bine. Nu poti alege doar prin prisma lucrurilor frumoase, trebuie sa cantaresti bine intreaga/intregile relatie/relatii. Sa ai bafta si sa ne spui ce ai decis happy

10 răspunsuri:
| candora a răspuns:

Uneori cele doua nu se chiar potrivesc, analizeaza-i pe amindoi din toate punctele de vedere, pune pe balanta fiecare rezultat si la urma vezi in care parte inclina balanta, spre instinct sau spre inimawinking

| cupcake02 a răspuns:

Nu pre vad cum ii poti "iubi" pe amandoi, mie inca imi place sa cred ca nu poti iubi mai multe persoane in acelasi timp, dar daca tu spui ca asta simti, parerea mea e sa iti asculti inima, pentru ca altfel vei regreta. Ratiunea nu prea are treaba cu fericirea, din pacate. Succes!

| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Fata tatii urmeaza-ti inima.decat sa fii nefericita cu unul mai bine esti fericita cu cel iubittongue(daca zice ceva vre-unul le spui. Daca vrei sa traiesti o clipa razbuna-te, Daca vrei sa traiesti o viata iarta-ma.

| Twist a răspuns:

''Daca iubesti doua persoane in acelasi timp alege a doua persoana. daca l'ai fi iubit cu adevarat pe primul nu te'ai fi indragosttit de al doilea!''-Johnny Depp

| Alexaa_4438 a răspuns:

Buna multi inainte, desi ai o varsta inaintata si nu cred ca sunt in masura sa iti dau sfaturi ne-ai cerut parerea si eu as vrea sa ste ajut...eu spun ca ar trebui sa stai intr-o zi si sa te gandesti cu cine te intelegi mai bine,cine crezi ca te iubeste mai mult,care din ei se comporta mai bine cu tine, totul in folosul tau chiar daca poate ti se pare arogant...dar ai o varsta inaintata cum am mai spus si probabil nu vrei de acum sa te casatoresti dar si asa ar trebui sa alegi cu atentie, pentru ca un esec ar valora multe

| bella_5744 a răspuns:

Cred ca si eu sunt in aceeasi situatie.deci nu stiu ce raspuns sa iti dau pentru ca stiu ce compicata este de fapt aceasta problema, dar incearca sa ii lasi pe ei sa aleaga adica vezi langa care iti va fi mai bine si pe viitor, ca si eu tot asta incerc sa fac
te pooop si succes ca ai nevoie

| cipp94 a răspuns:

Nu-l alege pe cel cu care poti trai, alege-l pe cel fara care nu poti trai! Pe cel care ar putea renunta la ceva ce ii place sau are chef sa faca doar pentru ca te iubeste. Urmeaza-ti ratiunea pentru ca inima poate si sa sufere iar instinctul nu e precis si actioneaza fara sa ia cea mai corecta decizie.

| smek a răspuns:

Inima happy

| bebelushabb a răspuns:

Alege-l pe cel pe care stii ca te iubeste. Am fost in situatia ta de curand si l am ales pe cel in care am incredere si nu am regretat nici o clipa. Bafta